sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

Mono Steel’in kurucu ortağı ve CEO’su Mustafa Toprakçeken kimdir?

Mono Steel firmasının kurucu ortağı ve CEO’su, ünlü iş insanı Mustafa Toprakçeken, makine mühendisi olarak başladığı iş hayatına dünyaca ünlü projelere çelik yapılar sağlayan bir firmanın ortağı olarak devam ediyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 8 Şubat 2022 - 14:17
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 123,9 bin kez okundu
 Mono Steel’in kurucu ortağı ve CEO’su Mustafa Toprakçeken kimdir?

Mono Steel firmasının kurucu ortağı ve CEO’su, ünlü iş insanı Mustafa Toprakçeken, makine mühendisi olarak başladığı iş hayatına dünyaca ünlü projelere çelik yapılar sağlayan bir firmanın ortağı olarak devam ediyor. 

 

1981 yılında doğan Mustafa Toprakçeken, çocukluk yıllarını Karabük’te geçirdi. Fotoğrafçı olan babasının izinden giderek çocukluk ve ergenlik döneminde fotoğraf sanatına ilgi duymaya başlasa da 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne girdi. Mezuniyetinin ardından yine Sakarya Üniversitesi’nde MBA yaptı. Yüksek lisansının ardından Ata Çelik’te işe başlayan Toprakçeken, 4 yıl boyunca fabrika müdürü olarak çalıştı. 

 

2009 yılında kendi markasını yaratmak için yola çıkan Mustafa Toprakçeken, ortağı Murat Özcan ile Mono Steel firmasını kurarak bir hayali inşa etmeye başladı. Kısa süre içerisinde; Ford Otosan Boya Üretim Tesisi, Toyota Üretim Tesisi, Hyundai Boyahane, TOKİ Samsun Stadyumu, Rixos Tema Park gibi Türkiye’deki bir çok projede yer alan Mono Steel, daha sonra rotasını Avrupa ve Afrika’ya çevirdi. 3 yıl içinde de dünyaca ünlü projelerde yer alan dünyaca ünlü bir marka olarak ismini dünyaya yazdırdı. Yurt dışında yaptığı yatırımların yanı sıra 2019 yılında, 35 yıllık geçmişiyle Almanya’nın Stuttgart bölgesinde yer alan ve sektörün lider firmalarından olan Villing Tech ile T-Steel GMBH firmasını kurarak ortak olan Mono Steel, Türkiye ve yurt dışında sağladığı istihdamla da ekonomiye katkı sağlamayı sürdürüyor.

 

Evli, 2 çocuk babası olan Mustafa Toprakçeken’in kurucu ortağı ve CEO’su olduğu Mono Steel, Sakarya ve Stuttgard’taki üretim tesislerinden, Amerika’dan Avusturalya’ya kadar 5 kıtaya üretim yapıyor. Grand Paris Express, Gotthard Base Tüneli, Seattle Ship Canal Water Quality Projesi, Snow 2.0, Lozan Tüneli, Münih Metrosu gibi dünyaca ünlü projeler markanın başarılarından sadece bir kaçı. Bu başarının en büyük mimarlarından biri de Mustafa Toprakçeken. Azmi, çalışma temposu, motivasyonu ve en önemlisi de müşterilerine kaliteli ve nitelikli işçilik vaadini hakkıyla teslim eden bir markanın CEO’su olması, onu yeni işlerin ve hayallerin peşinden gitmesini engellemiyor. 

 

 

. . .

TÜİOSB, 2022 yılı yol haritasını…

Türkiye'nin ilk ihracat odaklı, dijital ve yeşil organize sanayi bölgesi olan TÜİOSB'de 2022 yılı yol haritası belirlendi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın