sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Çelik Servis Merkezleri

“Müşteri odaklı rekabetçi fiyatlarla hizmetinizdeyiz”

Ürün çeşitliliği, kalitesi ve termin süreleriyle sektörde fark yaratan Özgür Demir Çelik, müşterilerine hizmete devam ediyor. Demir çelik sektöründe fark yaratan firma kaliteli hizmet anlayışıyla çalışanlarına eğitimler veriyor, çevreyi koruyor ve içinde yaşadığı topluma karşı duyduğu sorumluluk bilinciyle sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 26 Eylül 2019 - 10:20
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 3 dk okuma süresi
  • 130,5 bin kez okundu
“Müşteri odaklı rekabetçi fiyatlarla hizmetinizdeyiz”

Ürün çeşitliliği, kalitesi ve termin süreleriyle sektörde fark yaratan Özgür Demir Çelik, müşterilerine hizmete devam ediyor. Demir çelik sektöründe fark yaratan firma kaliteli hizmet anlayışıyla çalışanlarına eğitimler veriyor, çevreyi koruyor ve içinde yaşadığı topluma karşı duyduğu sorumluluk bilinciyle sektörde emin adımlarla ilerliyor.

 

Özgür Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yüksel ile gerçekleştirdiğimiz

röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

Sorularımıza geçmeden önce bizleri Özgür Demir Çelik’in kuruluş süreci hakkında bilgilendirir misiniz?

 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldum. 2010 - 2012 yılları arasında İstanbul’un Hadımköy semtinde öğretmenlik yaptım. Bu arada çeşitli pazar araştırmaları ve incelemelerde bulundum. 2013 yılında ise oğlumun dünyaya gelmesiyle bana şans getireceğini düşünerek oğlumun adını vermiş olduğum Özgür Demir Çelik’in temellerini atma kararı aldım.

 

Firmamız yeni teknolojileri takip edip, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini göz önüne alarak tüm “Özgür Demir Çelik” çalışanlarının katılımı ile “kalite düzeyini” ve “verimliliğini” yükseltmeyi benimsemiş olup “kalitenin; kontrol edilerek ve geliştirilerek” elde edileceğinin ve uygun malzemeler ile “kaliteli ürünler” tedarik edilmesi gerektiği bilinci ile çalışanlarına uyguladığı “eğitim ve motivasyon” ilkesiyle çevreyi korumayı, içinde yaşadığı topluma karşı duyduğu sorumluluk ve saygının gereği olarak sektöründe “lider” olmayı amaçlamaktadır.

 

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve

hizmetleri sunuyorsunuz?

 

Firmamızda sac dilme, boy kesme rulo sarım işlemleri, trapez sac, lazer kesim, plazma kesim hizmetleri vermekteyiz. Bunun yanında demir çelik ürünlerinin toptan ve perakende satışı yapmaktayız.

 

Firmalar ürün ve hizmet alımında neden sizleri tercih etmeli? Sunmuş olduğunuz ayrıcalıklar neler?

 Firmamızı tercih edecek müşterilerimizin bizde öncelikli bulacağı güven ve samimiyettir. Güven olmadan yapılacak bir alışverişte aksamalar ve daralmalar olur, dolayısıyla biz bütün samimiyetimizle ilk önce müşterilerimize bu güveni sağlamakla yükümlüyüz. Tedarik sürecinde vermiş olduğumuz termin ve şartnamelerde mümkün olduğu kadar bir aksilik yaşanmadan ve hatasız olarak müşterilerimizin iş yerlerine teslim edilinceye kadar takip etmekteyiz. Bunun bilincinde olup aynı şekilde çalışanlarımızın da bu konuda özverili davranmalarını sağlamaktayız.

 

İleriye dönük yatırımlarınız ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

 Stoklarımızı ve makine parkurumuzu geliştirerek müşterilerimize daha hızlı ve daha detaylı hizmet alabilmesiyle ilgili projelerimiz üzerinde çalışıyoruz.

 

Demir çelik sektörü her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Siz ülkemizdeki demir çelik sektörünün genel durumu ve piyasası hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de demir çelik sektörü ithalat ve ihracat alanında lokomotif sektörlerden biri olarak başı çekmekte. Gelişen ülke piyasası ve bunun yanı sıra ham madde ve yarı mamul olarak ihtiyaçları her geçen gün daha fazla olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Demir çelik sektörü teknolojin her geçen gün gelişmesi, ürün gamlarının artması ve bunun yanı sıra Türk ekonomisine katkı sağlayan küçük ölçekli firmalarında can damarı haline gelmiştir. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz kur baskısı ve ABD’nin demir çelik

sektörüne uygulamış olduğu yaptırımlar Türkiye demir çelik piyasasını zora sokmuş ve bu sebeple birçok firmayı iflasın eşiğine getirmiştir. Önümüzde ki süreçte çeşitli tedbirler alınarak ülkemizin gelişmesinde daha çok pay sahibi olacağına inanıyorum.

 

Son dönemlerde piyasalarda yaşanan durgunluk ve döviz kurunun yükselmesi sektörünüze, ülke ekonomisine ve sizlere nasıl yansıdı?

 Döviz kurunun yükselmesi ve piyasalarda yaşanan durgunluk tüm sektörleri olduğu gibi bizleri de etkilemiştir. Son dönemlerde pek çok firmanın iş yapamaz hale gelmesi ve kadrolarında küçülmeye gitmesi kaçınılmaz hale gelmiş ve bu durum tüm sektörlere yansımıştır.

Dileriz bu sıkıntılı dönemi bir an önce atlatır ve ülke ekonomimizi daha iyi seviyelere getirmek adına üretimlerimizi arttırabiliriz.

 

Son olarak eklemek istedikleriniz varsa belirtiniz…

 Müşterilerimizin beklentilerine istikrarlı kalite anlayışımızla değer katmayı hedefliyoruz. Müşteri odaklı çalışma stratejimiz ve rekabetçi büyüme potansiyelimiz ile en iyi şekilde müşterilerimize hizmet vermeyi hedefliyoruz.

 Daha fazla söyleyecek sözüm yok tedarik ve teslim sürecinde zaten “BİZİ BİLEN BİLİYOR”.

 

“Kaliteli hizmet anlayışımızla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz”

 

 

 

. . .

“Demir çelik sektörüne özel…

Firmamız, ticaret hayatına 1979 yılında İstanbul-Karaköy’de küçük bir atölyede başladı. Bugün, üretimine Esenyurt’ta bulunan 18.000 m²’lik kapalı alana kurulmuş yeni fabrikasında devam ediyor.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın