sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Nova Steel USA, Kentucky'deki Bowling Green'de Çelik Boru Fabrikası Kuracak

Kanadalı sahibi Nova Steel USA Inc, ABD'nin Kentucky eyaletindeki Bowling Green'de 70 milyon USD'lik bir tüp üretim tesisi kurmayı planlıyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 23 Kasım 2020 - 17:20
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 142,1 bin kez okundu
Nova Steel USA, Kentucky'deki Bowling Green'de Çelik Boru Fabrikası Kuracak

Kanadalı sahibi Nova Steel USA Inc, ABD'nin Kentucky eyaletindeki Bowling Green'de 70 milyon USD'lik bir tüp üretim tesisi kurmayı planlıyor. Yeni tesis, kamyonet ve SUV üretiminde kullanılan çeşitli otomotiv parçaları üretecek. Yeni lokasyon, 20 milyon ABD dolarının üzerinde bir ilk yatırımı temsil edecek ve 50 iş yaratacak. Bu kısmın 2021 yazında açılması planlanıyor. Önümüzdeki üç ila beş yıl içinde planlanan iki ek genişletme, işletmeyi 325.000 fit kareye çıkararak toplam yatırımı 70 milyon ABD dolarına ve toplam işi 110'a çıkaracak. Şirket, 108.000 fit kare satın aldı. fabrikalarının yeni evi için Kentucky Transpark'ta bina. Proje, robotik ve diğer teknolojilerin yanı sıra hassas rulo şekillendirme, lazer kesim, boru bükme ve imalat ekipmanlarının satın alınmasını ve kurulumunu içermektedir.

Kentucky Ekonomik Kalkınma Finans Kurumu, Kentucky Business Investment programı kapsamında şirket ile 10 yıllık bir teşvik anlaşmasını ön olarak onayladı. Performansa dayalı anlaşma, şirketin 70 milyon ABD Doları tutarındaki yatırımına ve10 yıl boyunca 110 Kentucky'de ikamet eden, tam zamanlı işin yaratılması ve sürdürülmesine ilişkin yıllık hedeflere dayalı olarak 2 milyon ABD Dolarına kadar vergi teşviki
sağlayabilir.Ayrıca, KEDFA Nova'yı Kentucky Enterprise InitiativeAct aracılığıyla 550.000 USD'ye kadar vergi teşvikleri için onayladı. KEIA, onaylı şirketlerin Kentucky satışlarını telafi etmesine ve inşaat maliyetleri, bina demirbaşları, araştırma ve geliştirmede kullanılan ekipman ve elektronik işlemede kullanılan vergileri karşılamasına izin verir.1979'da Kanada'nın Montreal kentinde kurulan Nova Steel, Michigan'da bir tesis ve Kuzeydoğu ABD'de American Steel &Aluminium olarak faaliyet gösteren dört genel hat servis merkezi dahil olmak üzere Kuzey Amerika'da 20 lokasyonu kapsayacak şekilde büyüdü. Şirket, otomotiv, inşaat, madencilik, tarım, ulaşım ve diğer ilgili endüstriler için ürünler üretmektedir.

. . .

ABD'de haftalık çelik üretimi yüzde…

ABD'nin ham çelik üretimi haftalık bazda arttı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın