sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Güç Aktarım Sistemleri

NSK rulmanları, titreşimli elek makinesi imalatçısına zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyor

Titreşimli elek makinesi imalatçısı, önceden monte edilmiş, tamamen entegre NSK rulmanlarına geçerek, yıllık 117.000 Euro tasarruf sağlıyor. Şirket daha önce titreşimli elek makinesi tertibatındaki rulman montajının tutarlılığı ile ilgili zorluklar yaşıyordu.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 1 Mart 2023 - 20:16
  • 3 hafta önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 31 kez okundu
NSK rulmanları, titreşimli elek makinesi imalatçısına zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyor

Titreşimli elek makinesi imalatçısı, önceden monte edilmiş, tamamen entegre NSK rulmanlarına geçerek, yıllık 117.000 Euro tasarruf sağlıyor. Şirket daha önce titreşimli elek makinesi tertibatındaki rulman montajının tutarlılığı ile ilgili zorluklar yaşıyordu. Aynı zamanda tesis, üretim maliyetlerinden tasarruf etmek ve eleklerinin genel performansını iyileştirmek için fırsatlar arıyordu. NSK, orijinal makinenin kapsamlı bir tasarım incelemesini takiben tüm bu sorunları ele aldı.

Şirket, taş ocağı ve madencilik sektörü için titreşimli elekler üreten tesisdeki zorlukların üstesinden gelmek için rulman uzmanı NSK'ya başvurdu. Uzman mühendisler, rulman montaj tasarımı ve imalat önerisinde bulundu. Böylece ortaya çıkan ünite, herhangi bir karmaşık mahfaza, rulman veya sızdırmazlık ekipmanı olmadan makine şasisine kolayca bağlanabildi.

NSK, değer teklifinin parçası olarak, öncelikle müşteri tarafından onaylanmak üzere tam CAD çizimlerini içeren ısmarlama bir tasarım oluşturdu. NSK, müşteriden onay alınması üzerine, mahfaza, sızdırmazlık elemanları ve rulman tertibatının tamamının montaj işlemini üstlendi. Ürün daha sonra önceden monte edilmiş bir ünite olarak; paketlenmiş, önceden yağlanmış ve rulman konumlarına göre yerinde montaja hazır bir şekilde tedarik edildi.

Titreşimli elek makinelerinde kullanılan rulmanların maruz kaldığı zorlu çalışma ortamlarında sadece rulman performansı ve güvenilirliği artmakla kalmadı, aynı zamanda müşteri, karmaşık montaj gereksiniminin ciddi ölçüde azaltılması sayesinde, üretim maliyetlerinde de önemli bir düşüşe tanık oldu.

NSK'nın tasarımı, NSK'nın CAM-VS titreşim şartlarını karşılayan rulmanlarıyla birlikte, yüksek mukavemetli SG (küresel grafit) demirden yapılmış ısmarlama bir gövdeye odaklanmaktadır. Müşterinin alt bileşenler üretme ihtiyacını azaltan entegre montaj, labirent ve kontak sızdırmazlık elemanlarını içerir.

Çözümün diğer faydaları arasında titreşim, darbe yükleri, aşınma ve korozyona karşı daha yüksek yorulma dayanımı ile birlikte gürültü seviyelerinde %50-60 oranında azalma bulunmaktadır. Son kullanıcılar, gerektiğinde entegre rulman ünitesini yeniden yağlayabilir.

Titreşimli elek üretim tesisinde kurulum kolaylığı, tesis içi maliyetleri azaltmıştır. Daha önce şirket, rulman alımları ve montaj maliyetleriyle birlikte, mahfazaları kendi bünyesinde üretmek için yüksek yıllık harcamalar üstleniyordu. Buna karşılık, tesis artık NSK'nın çok daha düşük maliyetli önceden monte edilmiş rulman üniteleri sayesinde tek bir maliyet üstlenerek, yıllık 117.000 Euro tasarruf sağlıyor.

 

. . .

Dış ticaret açığı yüzde…

Şubat ayında ihracat, yüzde 6,4 azalışla 18,6 milyar dolar olarak gerçekleşirken; ithalat ise, yüzde 10,5 oranında artışla 30,8 milyar dolar oldu. Dış ticaret açığı şubat ayında yıllık yüzde 52 artışla 12,2 milyar dolara yükseldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 'Deprem şubat ayı ihracatını doğrudan 1,5 milyar dolar aşağı yönlü etkiledi' olarak kaydedildi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın