sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Makina Hidrolik & Pnomatik Kalıp

“Pandemi süresince üretimimizde Ve satışlarımızda artış oldu”

Bildiğiniz üzere kalıp sektörü kendi içerisinde çok çeşitli dallara sahip. Biz Şişirme Kalıpları üretiyoruz. Türkiye bu konunda Avrupalı üreticilerle yarışır durumda. Hem Ar&Ge konusunda hem üretim parkuru hem de kalifiye teknisyen konusunda iyi durumdayız.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 16 Ağustos 2021 - 19:04
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 124,5 bin kez okundu
“Pandemi süresince üretimimizde Ve  satışlarımızda artış oldu”

3Meksan Kalıp Genel  Müdürü Mustafa Emeksizoğlu ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“İstihdam sayımızı

2 katına çıkardık”

 

Sizce Türkiye kalıp sektöründe dünyanın neresinde konumlanıyor?

 

Bildiğiniz üzere kalıp sektörü kendi içerisinde çok çeşitli dallara sahip. Biz Şişirme Kalıpları üretiyoruz. Türkiye bu konunda Avrupalı üreticilerle yarışır durumda. Hem Ar&Ge konusunda hem üretim parkuru hem de kalifiye teknisyen konusunda iyi durumdayız. Nitelikli hammaddeye ulaşım konusunda da sıkıntı yaşamıyoruz. Makine üreticileri ile koordinasyon halinde olmamız pozisyonumuzu güçlendiriyor.

Başlıca pazarlarınız nereler?

 

Biz sadece belli pazarlar ile değil bütün dünya ile iş yapmak istiyoruz. Bu yıl ağırlıklı olarak Güney Afrika, Asya ve Avrupa’ya satışlarımız oldu.

 

COVID19 satışlarınız ne şekilde etkiledi?

 

Salgın bize çok önemli bir konuyu tekrar hatırlattı; “Kişisel bakım ve temizlik”. Bununla birlikte dezenfektan, kolonya, vb. gibi koruyucu-önleyici kozmetik ürünlere dünya genelinde talep arttı. Bu hem plastik ambalaj üreticileri için hem de bizim için yeni fırsatlar doğurdu. Müşterilerimize özgün ambalaj tasarımları yaptık.

Bu tasarımları kalıplayarak satışını gerçekleştirdik. Covid19 süresince üretimimizde ve satışlarımızda artış oldu. 2020 yılında 14 kişi olan ekibimiz bugün 30 kişiye ulaştı.

 

Tasarımdan bahsettiniz. Bu konuyu biraz açar mısınız?

 

Tamamı lisanslı 3D programlar kullanmaktayız. Tasarım ekibimizde şu an 5 teknisyen istihdam ediyoruz. Her müşteri bizim için özgün ve özeldir. İhtiyaçlarını anlamak işin temelini oluşturuyor. Son kullanıcının kullanımını kolaylaştıran, sağlam ve görsel anlamda da güzel ambalajlar tasarlamak üretim ve satışın temelini oluşturuyor. Üretime geçmeden önce her müşteriye özgün tasarım yapıp bunu müşteri onayına sunuyoruz. Onayını aldığımız tasarımlarımızı kalıplamadan önce olası hatalar için risk analizine sokuyoruz. Sonrasında üretime başlıyoruz.

Satış sonrası hizmetlerinizden de bahseder misiniz?

 

Tasarım hayal etmekle düşünmekle başlar. Müşterilerimizin düşüncelerini bilgisayar ortamında canlandırarak sürece ortak oluyoruz. Tabiki Satışımız üretimin tamamlanması ve kalıpların teslimi ile son bulmuyor. Kalıpların müşterilerimizin fabrikalarındaki makinlerinde test edilmesine de ortak oluyoruz. Montajı yapıldıktan sonra test ve deneme çalışmalarına katılıyoruz. Nihai ambalaj ürününü kalıptan çıktıktan sonra analiz ediyoruz.

 

Arıza durumunda 3MEKSAN saha ekiplerini müşteri fabrikasına yönlendiriyoruz ve yerinde müdahale ediyoruz. Yerinde müdahalenin olmadığı durumlarda kalıpları fabrikamızda inceliyoruz.

 

. . .

Türkiye’nin zırh çeliğini…

OYAK’ın yerli üretimi güçlendirmek üzere bünyesine kattığı şirketi Miilux OY, ithalatı sıfırlayacak son teknoloji ürünlerini IDEF’21 Savunma Sanayi Fuarı’nda sergiliyor.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın