sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Pandeminin sosyal hayata Ve çelik sektörüne etkileri…

“Kaplamalı yassı demirçelik ürünlerindeTürkiye’nin en büyük Çelik Servis Merkeziyiz”

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 6 Mayıs 2021 - 15:48
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 129,9 bin kez okundu
Pandeminin sosyal hayata Ve çelik sektörüne etkileri…

 

 

“Kaplamalı yassı demirçelik ürünlerindeTürkiye’nin en büyük Çelik Servis Merkeziyiz”

 

Galva Metal İç Satış Müdürü Elif Yalgı ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Covid Pandemisi ile birlikte son bir yılda hayatımızda çok aşikâr olmadığımız şeylerle tanıştık; karantina, online eğitim, evden çalışma, maske… bunlarla tanışırken korku, endişe, gelecek kaygısı gibi birçok duyguyu da beraberinde yaşadık. Geçen sene bu zamanlar tüm dünya evine kapandı. Okullar kapandı, işyerleri kapandı, üretim durdu. Sonraki süreçte pandemi kuralları çerçevesinde kısım kısım geri dönüşler başladı. İdari olarak evden çalışma devam ediyordu zaten. Ancak üretimin yani arzın dönüş hızı talebin hızından daha geç ve yavaş olduğu için tüm dünyada emtia sıkıntısı yaşanmaya başladı. Demir çelik sektöründe bunun sonuçlarını fazlasıyla hissettik. 2020 Haziran ayında yaşanan talep artışı ile birlikte sipariş borçları ile durmuş olan üreticiler yavaş yavaş üretime başladığında yeni ve yüklü bir talep ile karşılaşınca fiyatlar yükseldi, terminler uzadı. Karantina döneminde satınalma yapmayan sanayiciler sac bulma konusunda zorluk çektiler. Fiyat artışını gözetmeksizin hattını durdurmadan üretimi besleyebilmek mücadelesi başladı. Ve bu süreç devam etmekte. Üretim talebin gerisinde. Üretim verimliği ve tonaj odaklı olan fabrikaların yanında hızlı, zamanında ve esnek üretim imkânı sunan satış odaklı Çelik Servis Merkezlerinin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Galva Metal olarak bağlantılı çalıştığımız müşterilerimizin, bu zor zamanda, siparişlerini zamanında teslim ettik. Gerektiğinde programlarını birlikte yeniden planladık. Esnek üretim imkanımızla onlarda da gerçekleşen ani talep artışlarına cevap vermelerini kolaylaştırdık. Üreticiler fiyat vermezken uzun dönemli bağlantılarımıza devam ettik. Üretim hala talebin gerisinde. Termin süreleri kısalana kadar ilk şiddetinde olmasa da fiyat artışlarının devam edeceğini ön görüyoruz.

 

“Ürün çeşitliliğimizi arttırdık”

 

Kaplamalı yassı demir çelik ürünlerinde Türkiye’nin en büyük Çelik Servis Merkezi olan Galva Metal bu dönemde ürün gamına HR, CR gibi kaplamasız yassı demir çelik ürünlerini ekleyerek ürün gamını arttırmıştır.

 

Aynı zamanda yeni yatırımlar gerçekleştirdik. Galva fence, metal çit ürünümüz, estetik görünüm, kolay montaj, sağlamlık ve bakım gerektirmeyen özellikleriyle büyük beğeni topladı.

 

Pres hattımız ile alçıpan aksesuarı üretimimiz başlamış olup, mevcut alçıpan profili üreticisi müşterilerimize ek ürün tedarik etmekteyiz. Pres ile birlikte ileride farklı projeler de planlarımızda bulunmaktadır.

 

Gözyaşı desenli sac; soğuk pres baskı ile galvaniz, soğuk ve sıcak sacda 0.70-4.00mm kalınlık aralığında üretim gerçekleştiriyoruz.

 

Katma değerli yeni ürünlerimizle birlikte 3 dilme hattı, 2 boy kesme hattı, 2 gofraj hattı, 2 trapez hattı, 1 oluk hattı, 1 soğuk hadde ile büyümeye ve yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.

 

Müşterilerimize daha hızlı hizmet verebilmek için pandemi döneminde 4. Vardiya sistemini kurduk. 7 gün 24 saat üretim yapmaktayız. Sevkiyatta 3. Vardiyayı kurarak 24 saat müşterilerimize sevk gerçekleştirmekteyiz.

 

Sağlık, termin, fiyat, kur, finans gibi zorluklarla geçen bu süreçte müşteri odaklı yapımızla, güler yüzümüzle, yüksek stok gücümüzle, hızlı ve esnek üretimimizle müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

. . .

MAKFED Başkanı Dalgakıran: Çeke…

MAKFED Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, çek düzenlemesine ilişkin, "Çek alıp vermenin pratiğine müdahale, üretim zincirini akamete uğratır. Çeklerin ibrazının ertelenmesinin nakit akış zincirini kırarak üretim ekosisteminde ve ticari yaşamda telafisi güç hasarlara sebep olacağını düşünüyoruz." dedi


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın