sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina Kalıp

Pilz ve TÜV NORD makine emniyeti alanında profesyonellere uzman seviyesinde eğitim verecek

Sertifikalı makine emniyeti uzmanı olmak için son kayıt 11 Şubat!

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 8 Şubat 2019 - 14:23
  • 4 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 130,3 bin kez okundu
Pilz ve TÜV NORD makine emniyeti alanında profesyonellere uzman seviyesinde eğitim verecek

19 – 22 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan CMSE® (Certified Machinery Safety Expert), Pilz ve TÜV NORD tarafından makine emniyeti alanında profesyonellere uzman seviyesinde eğitim vermek amacı ile geliştirilmiş bir programdır. 360° derecelik tam kapsamlı yaklaşım sağlayan bu eğitim, sınavı başarı ile tamamlayanlara TÜV NORD tarafından verilen sertifika ile ayrıcalık kazandırmaktadır. İş sağlığı güvenliği ve makine emniyeti alanında detaylı teknik konuları kapsayan CMSE® eğitimi Uluslararası Standartlardan ve Direktiflerden fonksiyonel emniyete kadar makinenin yaşam döngüsü hakkında kapsamlı bilgi sunmaktadır.

CMSE® eğitimi Türkiye’de ilk defa 24-27 Kasım 2014 tarihleri arasında Pilz Türkiye Merkez Ofisinde İngilizce olarak düzenlenmiştir. 2015 yılında ise gelen yoğun talep doğrultusunda yine bir ilki gerçekleştirerek eğitim Türkçe olarak yapılmıştır. Makine emniyet alanındaki Dünya ve Avrupa standartları henüz tam olarak Türkçeye çevrilmemişken Pilz gerçekleştirdiği eğitim ile Türkiye’de önemli bir başarıya imza atmıştır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

CMSE (Certified Machinery Safety Expert) eğitimi için başvuru CMSE başvuru formu doldurularak yapılabilir. Başvuru formları CMSE web sitesinden indirilebilir veya yerel CMSE organizasyonundan istenebilir. Detaylı bilgi için; https://www.cmse.com/tr-INT veya www.pilz.com.tr

. . .

Konya üretiyor, üretim takım tezgâhları…

Türkiye makine sektörünün 2018 yılındaki toplam ihracatı yüzde 14,5 artış göstererek 15,8 milyar dolara ulaştı. Türkiye’nin makine ihracatında Konya ise 2018’de yüzde 3,5 pay alarak önemli bir başarıya imza attı. 80’in üzerinde sektörün üretim üssü olan Konya, makine sanayisinde de 545,5 milyon dolar ihracat rakamını yakalayarak gücünü ortaya koydu. Konu özelinde açıklamada bulunan Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Aydoğdu…


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın