sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina

Polat Makine’den Aydın’a önemli yatırım!

Aydın’da satrifüj teknolojileri, dekantör ve seperatör sektöründe üretim yapan Polat Makina, yeni teknolojik ürününü üretmek için temellerini attı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 1 Temmuz 2021 - 13:41
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 127,4 bin kez okundu
Polat Makine’den Aydın’a önemli yatırım!

Aydın’da satrifüj teknolojileri, dekantör ve seperatör sektöründe üretim yapan Polat Makina, yeni teknolojik ürününü üretmek için temellerini attı.

Polat Group Holding bünyesinde faaliyet gösteren Polat Makina, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi” programı kapsamında “Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon ve Separasyon Sistemleri” üretimi ile Türkiye’de desteklenen ilk 10 proje arasında yerini almıştı. Aydın Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa edilen, 18 ayda tamamlanması planlanan fabrikanın temelleri atıldı. Yeni fabrika, 50 bin metrekare açık, 30 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 80 bin metrekare alanda faaliyet gösterecek şekilde planlandı.

 

TÜRKİYE’DE İLK KEZ ÜRETİLECEK


Polat Makine’den yatırımla ilgili şu bilgilere yer verildi: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz yılın Ağustos ayında duyurduğu destek verilecek ilk 10 projeden biri olan imalat projesi ile ülkemize katma değer yaratılarak, Türk sanayisinin küresel piyasadaki rolü artırılacaktır. Türkiye’de endüstriyel odaklı ilk defa üretilecek olan “Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon Sistemleri”, tıbbi ve aromatik bitkilerin işlenmesi konusunda kaliteyi ciddi olarak artıracaktır. Bu ürün sayesinde herhangi bir sıcaklık ve sağlığa zararlı bir çözücü kullanılmadan bitkisel ekstraksiyon yapılıyor olacak, yüksek sıcaklığa bitki maruz kalmadığı için doğal bileşenler bozulmadan bitki içerisinden alınabilmesi sağlanacaktır. Ayrıca, dünya çapında bu sistem, bitkisel ekstrakt elde etmede günümüzde en önemli teknoloji olarak bilinmektedir. Polat Makina, 1993’ten bu yana faaliyet gösterdiği endüstriyel satrifüj teknolojileri, dekantör ve seperatör üretimi sayesinde Dünya’da geldiği konumu bir üst seviyeye çekerek, şu an Türkiye’de ilk kez üretilecek olan “Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon” ürünü ile fark yaratmaya devam edecek.”

 

. . .

Borusan Yatırım, Borusan Makina'nın…

Borusan Yatırım ve Pazarlama, Borusan Makina ve Güç Sistemleri'nin yüzde 10.45 hissesini holdingden satın aldı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın