sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Çelik Servis Merkezleri Paslanmaz Diğer Sektörler

“Poyraz Paslanmaz 12.000 m2 lik Yeni Paslanmaz Çelik Servis Merkezine Taşındı”

“Paslanmaz çeliğe değer katan içerisindeki elementlerdir. Onu doğru yerde kullanılmasını sağlayan ise; bilgi birikimi ve tecrübedir. Biz Poyraz Paslanmaz ailesi olarak tecrübemizle müşterilerimize değer katmaya devam edeceğiz.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 7 Şubat 2020 - 15:31
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 4 dk okuma süresi
  • 149,4 bin kez okundu
“Poyraz Paslanmaz 12.000 m2 lik Yeni  Paslanmaz Çelik Servis Merkezine Taşındı”

“Paslanmaz çeliğe değer katan içerisindeki elementlerdir. Onu doğru yerde kullanılmasını sağlayan ise; bilgi birikimi ve tecrübedir. Biz Poyraz Paslanmaz ailesi olarak tecrübemizle  müşterilerimize değer katmaya devam edeceğiz. Kurulduğu tarihten bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyen firmamız yıllar itibariyle makine parkurunu, ürün çeşitliliğini ve paslanmaz stoğunu arttırarak yatırımlarına devam etmektedir.”

 

Poyraz Paslanmaz Genel Müdürü Poyraz Demir ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerlepaylaşıyoruz.

 

 

“Kalitemiz, stok ve ürün çeşitliliğimiz ile paslanmaz sektöründe fark yaratıyoruz”

 

 

Firmanızı tanıyabilir miyiz? Firmanızın kısa tarihçesi hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

1977 yılında Hüseyin Demir tarafından Karaköy Perşembe Pazarı’nda kurulan firmamız ilk yıllarında Hurda Metal Ticareti konusunda faaliyet göstermiştir. 1996 yılı itibariyle Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde; Poyraz Metal olarak ticaretine devam etmiş olup 2009 yılı itibariyle de Ümraniye DES Sanayi Sitesi’nde Poyraz Paslanmaz San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti’yi kurarak paslanmaz çelik sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Poyraz Paslanmaz olarak ilk yıllarımızda paslanmaz çelik sac ve rulo ithalatı ile başlayıp daha sonrasında da boru, profil ve çubuk gruplarını da ekleyerek ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Bugün gelmiş olduğumuz noktaya baktığımızda ise 12.000 m2 alan içerisinde 5.000 ton stok ürün gruplarının yanında geniş makine parkurlarımız ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

 

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler? Müşterilerinize ne tür ürünler tedarik ediyorsunuz?

 

Müşterilerimizin piyasa koşullarında daha rekabetçi ve yenilikçi olabilmesi için gerekli olan bilgi, tecrübe ve geniş stok ağı ve makine parkurları ile  paslanmaz çelik tedariki  ve imalatı  olarak kısaca sıralayabiliriz.

 

Satışını yapmış olduğumuz ürünler kısaca; sac, boru (dikişli – dikişsiz), profil, çubuk, lama, kare, altıköşe, köşebent ve fittings grupları vs… Makine ekipmanlarımız ise kısaca; boy kesme, taşlama, dilme, lazer kesim, plazma kesim, giyotin kesim, çubuk kesim ve Abkant büküm gibi son sistem yüksek teknolojik makine parkuruna sahibiz. 

 

 

Paslanmaz çelik kullanıcıları neden sizi tercih etmeli? Müşterilerinize sunduğunuz ayrıcalıklar neler?

 

Stoklarımızın çeşitliliği, ödeme alternatiflerimiz, personelimizin bilgi ve tecrübesi, makine parkurlarımız, projelerde talep edilen ürünlerin hızlı ve doğru biçimde imal edilip teslim edilmesi olarak sayabiliriz. Ayrıcalıklarımız kalitemiz, hizmet ağımız, personelimiz, stok ve ürün çeşitliliğimizdir.  Özellikle sac, boru, profil ve çubuk konusunda direk ithalatçı firma olduğumuz için ve de bunun vermiş olduğu  fiyat ve kalite  avantajı nedeniyle tercih edilmeliyiz.

 

 

Sizce paslanmaz çelik kullanımının yaygınlaşması ülke sanayisine ve ekonomisine ne gibi kazanımlar sağlar?

 

ABD - Çin arasındaki ticaret gerilimi, Ortadoğu’daki savaş ve siyasi krizler, ağır sanayinin çok önem kazandığı, yenilikçi ve rekabetin ön planda ve hammaddenin azaldığı bu yüzyılda, paslanmaz çeliğin yaygınlaşması  ekonomimize tek başına bir kazanım sağlayacağını düşünmüyorum. Ekonomiye artı değerin paslanmaz çelikten yapılan ve üretilen ürünlerin nitelik ve talebinin doğru analiz edilip doğru sektörlerde ve doğru yatırımların yapılması gerekiyor diye düşünüyorum. Milli ve yerli imalatın arttığı ülkede  istihdamın büyüyeceğini, ekonominin daha refah hale geleciğini ileriye daha güvenli bakacağımıza düşünüyorum.

 

 

2019 yılı firmanız açısından nasıl geçti? Poyraz Paslanmaz hedeflerine ulaşabildi mi? 2020 yılındanbeklentileriniz neler?

 

Küresel büyümedeki yavaşlamalar paslanmaz çelik sektörü için baskı unsuru olmaya devam etmektedir. Son dönemde arz kaynaklı sorunlar nedeniyle demir, krom ve nikel cevheri fiyatlarında artışlar görülmüştür. Diğer taraftan şirketimizin doğru yatırımları ve doğru fiyat politikası sayesinde ekonomideki sıkıntılara rağmen firmamızın daha büyüyerek kalite ve çeşidi artırarak  2019 yılını hedeflerini gerçekleştirmiştir. 2020 yılında ise sektöründe öncü ve yenilikçi, kaliteden ödün vermeden,  ülkemiz hedefleri doğrultusunda yatırımlarına devam eden firma olmak beklentiden öte hedefimizdir.

 

 

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?

 

Kısa vadede mevcut yatırımlarımızla sektörün ihtiyaçlarına cevap vermeyi, uzun vade de  paslanmaz çelik ithalatı yerine direk ülkemizde imalat yapılmasını ve bu imalat ile küresel pazarlara açılmayı, nitelikli ürünler imal etmeyi, markalaşma konusunda  ülkemizin Avrupa’nın ve hatta dünyanın en büyük Paslanmaz Çelik İmalat ve Tedarikçisi olmayı hedefliyoruz.

 

 

Son olarak eklemek istedikleriniz…

 

Paslanmaz çeliğe değer katan ve kalitesini belirleyen içindeki elementlerdir. Onu doğru yerde kullanılmasını sağlayan ise; bilgi, birikim ve tecrübedir. Biz Poyraz Paslanmaz ailesi olarak bilgi, birikim ve tecrübemizle  müşterilerimize değer katmaya devam edeceğiz.

 

 

 

“Dudullu OSB’de 12.000 m2 kapalı alana sahip fabrika binamıza taşındık”

 

 

. . .

Türkiye Dijital Dönüşümde…

Dünyada 40, Türkiye de ise 20 yıldır şirketlerin dijital dönüşüm danışmanlığını sürdüren IFS, 2019’da globalde %32’lik bir büyüme gerçekleştirdiğini açıklamasını takiben 2020 başında kurduğu “Yüksek Potansiyelli Pazarlar” arasına Türkiye’yi dahil etti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın