sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

QNB Finansbank, 750 milyon dolar yurtdışı kaynak sağladı

QNB Finansbank, Mizuho Bank Ltd koordinatörlüğünde 14 ülkeden toplam 27 uluslararası bankanın katılımı ile sağladığı sendikasyon kredisini imzaladı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 4 Nisan 2019 - 13:08
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 124,9 bin kez okundu
QNB Finansbank, 750 milyon dolar yurtdışı kaynak sağladı

Bankadan yapılan açıklamaya göre, sendikasyon kredisi ile eş zamanlı sağlanan 2 yıl vadeli 50 milyon Euro tutarındaki kredinin de dahil edilmesiyle toplam 450,5 milyon Euro ve 239 milyon dolar tutarına ulaşan kaynak ile QNB Finansbank, Aralık 2018’de vadesi dolan sendikasyon kredisinin tamamını yeniledi. Böylelikle QNB Finansbank, yaklaşık 750 milyon dolar tutarında yurt dışı kaynak sağladı. Sağlanan kredinin maliyeti yılın ikinci yarısındaki banka sendikasyon kredileri maliyetlerine paralel olarak toplam libor artı yüzde 2,75 ve Euribor artı yüzde 2,65 olarak gerçekleşti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, Türkiye’deki bankacılık sektörünün güçlü yapısı sayesinde uluslararası finansman sürecinin 2018’in ikinci yarısında da başarılı geçtiğini bildirdi. Güzeloğlu, sendikasyon kredilerinin yenilenmesinin 2018’in dalgalı geçen ikinci dönemine denk geldiğini, buna karşın sorun yaşanmadığını belirterek, "Bu, uluslararası finans kuruluşlarının Türk bankacılık sektörü ve QNB Finansbank’a duyduğu güvenin göstergesidir" ifadesini kullandı.

. . .

Garanti Bankası “Türkiye’nin En…

Dış ticaret finansmanı alanında müşterilerine en iyi çözümleri sunan Garanti Bankası, dünyanın önde gelen finans dergilerinden Global Finance tarafından, üst üste 9. kez “Türkiye’nin En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası” seçildi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın