sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Sanayinin çarkları hız kesti

Sanayi üretimi, eylül ayında yıllık bazda yüzde 0,4 artış gösterdi ve yüzde 3,6'lık beklentilerin oldukça altında geldi. Aylık bazda ise sanayi üretimi, yüzde 1,6 daraldı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 11 Kasım 2022 - 11:25
  • 4 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 20,2 bin kez okundu
Sanayinin çarkları hız kesti

Sanayi üretimi, eylül ayında yıllık bazda yüzde 0,4 artış gösterirken, aylık bazda yüzde 1,6 daraldı.

İki seneden uzun süredir aralıksız her ay artan takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksinin, son aylarda küresel yavaşlamanın da etkisiyle ivme kaybederek eylül ayında yıllık yüzde 3.6 artması bekleniyordu. Üretimin aylık bazda 0,2 düşeceği tahmin ediliyordu.

Eylül ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,5 azaldı, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 1,7 arttı ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 2,4 azaldı.

Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, eylül ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 2,6, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde  1,6 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 1,7 azaldı.

Kaynak :DÜNYA 

. . .

Türkiye'nin Elmas, Platin ve Altın markaları…

Türkiye İtibar Akademisi tarafından Beykoz Üniversitesi işbirliği ile açıklanan Ekonomiye Fayda Endeksi(EFE) sonuçlarına göre Elmas, Platin ve Altın kategorilerde yer alan markalara Beykoz Üniversitesi Kavacık Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen ödül töreni ile sertifikaları verildi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın