sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Otomotiv

Schaeffler tamirhane portalı REPXPERT 3.0 ile iş ortaklarına kesintisiz teknik destek sunuyor

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de iş ortaklarının güçlü çözüm ortağı olmak için çalışan Schaeffler Automotive Aftermarket, Türkiye’de yaklaşık beş yıl önce hayata geçirdiği ve geçtiğimiz yıl yeni versiyonuyla güncellediği tamirhane

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 8 Nisan 2022 - 12:59
  • 11 ay önce yayınlandı
  • 4 dk okuma süresi
  • 123,9 bin kez okundu
Schaeffler tamirhane portalı REPXPERT 3.0 ile iş ortaklarına kesintisiz teknik destek sunuyor

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de iş ortaklarının güçlü çözüm ortağı olmak için çalışan Schaeffler Automotive Aftermarket, Türkiye’de yaklaşık beş yıl önce hayata geçirdiği ve geçtiğimiz yıl yeni versiyonuyla güncellediği tamirhane portalı REPXPERT 3.0 ile iş ortaklarına kapsamlı teknik destek sunmaya devam ediyor. Schaeffler REPXPERT Tamirhane Hizmetleri Başkanı Sven Olev Müller, 36 ülkede yüz binlerce üye tarafından kullanılan REPXPERT 3.0 ile sektöre sundukları hizmetlerden bahsetti.

Schaeffler Automotive Aftermarket, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki iş ortaklarının hayatlarını kolaylaştırma misyonuyla hayata geçirdiği ve geçtiğimiz yıl yeni versiyonuyla güncellediği tamirhane portalı REPXPERT 3.0 ile tamirhaneler başta olmak üzere tüm otomotiv yenileme pazarına çok önemli bir teknik destek sunuyor. 36 ülkede tam 16 dilde yüz binlerce üye tarafından kullanılan REPXPERT; ülkemizde de tamirhaneler, yedek parça perakendecileri ve otomotiv alanındaki öğretmenler ve öğrencilere benzersiz teknik bilgi ve destek sağlıyor.

Türkiye’de REPXPERT tamirhane portalına büyük ilgi!

REPXPERT ile tamirhanelerin günlük işlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirten Schaeffler REPXPERT Tamirhane Hizmetleri Başkanı Sven Olev Müller, “REPXPERT 3.0; ustalara, tamirhanelere ve bu sektörde çalışan, eğitim alan kişilere ‘Nasıl daha iyi hizmet sunabiliriz?’ düşüncesiyle ortaya çıkan eşsiz bir portal. Bu platformda sunduklarımız itibarıyla sektörde tek olduğumuzu söyleyebiliriz. REPXPERT için gerek genel merkezimiz Almanya’da gerekse faaliyet gösterdiği 36 ülkede büyük emek harcanıyor. Schaeffler Automotive Aftermarket Türkiye ekibi de iş ortaklarımıza en kapsamlı teknik içerikleri sunabilmek için var gücü ile çalışıyor. Almanya’dan gelen tüm içerikleri Türkiye’deki tamirhanelerin, ustaların ve çırakların kolaylıkla anlayabileceği şekilde lokalleştiriyor. Bu içeriklerin en iyi şekilde anlaşılması, en verimli şekilde kullanılması ve gerçekten işe yaraması için uğraşıyoruz. Tüm bu çabalarımız ne mutlu ki en güzel şekilde karşılık buluyor. Ustalarımız REPXPERT’i tanıyor, sunduğu hizmetlerden sıklıkla faydalanıyor ve portalımız aracılığıyla gerçekleşen online eğitimlere yoğun katılım gösteriyor.” dedi.

Ücretsiz TecDoc Kataloğu

REPXPERT 3.0’ın sunduğu tüm içeriklerin ücretsiz olduğunu belirten Sven Olev Müller sözlerine şöyle devam etti: “2021 yılının Ekim ayında güncellediğimiz versiyonuyla REPXPERT 3.0’ın kullanıcılarına sunduğu pek çok fayda bulunuyor. Bunların en önemlisi TecDoc kataloğunun üyelerimize ücretsiz sunulmaya devam edilmesi ve güncellemelerin daha sık yapılması. Ustalar özellikle onarım aşamasında kendi şasi numaralarıyla ilgilendikleri parçayı bulabilmek için bu kataloğu sıklıkla kullanıyor. Bu sayede onarıma gelen araca yanlış bir parçanın takılması önlenmiş oluyor. Ayrıca entegre parça kataloğu, tüm satış sonrası üreticilerin bütün ürün yelpazesini ücretsiz olarak sunmaya devam ederken, TecAlliance tarafından sağlanan araç markalarına özel onarım ve bakım bilgilerine (RMI) de portalımız üzerinden ulaşılabiliyor.”

Zenginleştirilmiş içeriklere ve teknik desteğe erişim

REPXPERT 3.0’ın sağladığı diğer faydalara ilişkin bilgiler paylaşan Müller, “Portalımızda ayrıca montaj ile ilgili bilgiler de yer alıyor. Ustalar ihtiyaç duydukları doğru parçayı temin ettikten sonra araca nasıl takmaları gerektiğini de gerek videolarla gerek yazılı talimatlarla öğrenebiliyor. Böylece hatalı montaj uygulamalarının da önüne geçilmiş oluyor. Üstelik, REPXPERT 3.0’da çeşitli montaj videoları, uzmanlar için pratik ipuçları ve sık rastlanan montaj hatalarıyla ilgili yardım gibi sürekli zenginleştirilen ayrıntılı teknik bilgiler de sunuluyor. Portalımızda ayrıca yalnızca ustalarımıza özel bir de bonus programı bulunuyor. Ustalar ürün kutularından çıkan bonus puanları belirli araç markalarına özel teknik dokümantasyona ulaşabilmek için kullanabiliyor. Tüm bu içeriklerimiz üyelerimize ücretsiz olarak sunuluyor. Hayata geçirdiğimiz mobil uygulamamız ile de ustalarımız ücretsiz TecDoc kataloğuna, barkod tarayıcı ile kolay ve hızlı arama imkanına, servis bültenlerine, montaj talimatları ve çok daha fazlasına yalnızca cep telefonlarıyla ulaşabiliyor. Teknik destek hattımız ise hafta içleri 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.” dedi.

Eğitimlere katılım büyük

Portal aracılığıyla düzenlenen teknik eğitimlerden bahseden Schaeffler Automotive Aftermarket Türkiye Teknik Hizmetler Müdürü Ahmet Onay ise “Yeni nesil tamirhane portalımızda; kapsamlı teknik bilgiler ve onarım verilerinin yanı sıra son derece faydalı eğitimler de düzenleniyor. Pandemi sebebiyle dijital olarak düzenlediğimiz bu eğitimlere büyük önem veriyoruz. Türkiye’deki teknik uzmanlarımızın canlı olarak gerçekleştirdiği bu eğitimlerde farklı kamera açılarıyla ürünlerin montaj süreçlerini kapsamlı olarak gösteriyoruz. Ustalar eğitmenlerimize sorularını iletebiliyor. Bu anlamda karşılıklı soru cevap şeklinde ilerleyen, son derece dinamik, interaktif bir ortam sağlanıyor. Türkiye’nin her noktasına ulaşabildiğimiz online gerçekleşen eğitimlerde ulaştığımız nokta gerçekten büyük bir başarı.” şeklinde konuştu.

. . .

İnşaat malzemeleri sanayi yıllık…

İnşaat malzemesi sektörünün çatı kuruluşu Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından her ay düzenli olarak açıklanan Dış Ticaret Endeksi şubat ayı sonuçları açıklandı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın