sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina Elektrik - Elektronik

SCHNEİDER ELECTRİC, AVEVA VE ODS İŞ BİRLİĞİNE VARDI

SchneiderElectric ve AVEVA, sanayi sektörünü desteklemek üzere ObeikaDigital Solutions ile iş birliği anlaşması yaptı

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 13 Ağustos 2021 - 21:46
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 127 bin kez okundu
SCHNEİDER ELECTRİC, AVEVA VE ODS İŞ BİRLİĞİNE VARDI

SchneiderElectric ve AVEVA, sanayi sektörünü desteklemek üzere ObeikaDigital Solutions ile iş birliği anlaşması yaptı.Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde önemli bir konuma sahip SchneiderElectric ve AVEVAObeikanDigital Solutions (ODS) ile bir "İttifak Ortaklığı" anlaşmasına imza attı.

S. ARABİSTAN'A ENDÜSTRİ 4.0 YOLCULUĞUNDA DESTEK OLACAKLAR

Söz konusu ittifak ortaklığı ile üç firma, Suudi Arabistan sanayisini destekleyerek, ülkedeki fabrikaların dijital dönüşümle Endüstri 4.0 yolculuklarında yardımcı olmak amacıyla iş birliği gerçekleştirecek.

Üç firma, kavram kanıtlama projelerini sunmak adına ortaklaşa çalışacak; SchneiderElectric ve AVEVA'nın Nesnelerin İnterneti donanımı ve bulut tabanlı yazılımı, ODS'nin yerel uzmanlığı ile birleştirilecek.

"ÜLKENİN İMALAT SEKTÖRÜNÜ TEKNOLOJİYLE İVMELENDİRECEĞİZ"

İş birliğine dair konuşan ODS Grup CEO’su AbdallahObeikan, Obeikan ve ODS'nin, S. Arabistan'ın üretim becerilerini teknoloji ve dijitalleşme aracılığıyla dönüştürme vizyonuna sahip olduğunu dile getirerek, "SchneiderElectric ve AVEVA, Nesnelerin İnterneti ve bulut bilgi işlem gibi teknolojilerin tesisleri nasıl daha akıllı, daha verimli ve daha sürdürülebilir hale getirebileceğine dair inancı paylaşmaktadır. Ülkenin imalat sektörünü teknoloji aracılığıyla ivmelendirmek istiyor ve bu iş birliğinden dolayı heyecan duyuyoruz." dedi.

"KRALLIĞI, BÖLGENİN ÜRETİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEK"

Konuyla ilgili SchneiderElectric Endüstriyel Otomasyon Başkan Yardımcısı OseidFaqih ise, "Yeni nesil imalatta, verimliliği artırmak, güvenliği daha iyi hale getirmek, enerji ve su kullanımını azaltmak için tesis katındaki her makinayı bağlantılı hale getirmek, veri akışlarını toplamak ve söz konusu bilgileri gerçek zamanlı olarak analiz etmek adına dijital teknolojiler kullanılacak." diye konuştu.Obeikan ve ODS'nin bahsi geçen alandaki liderlikleri ve dijital dönüşüm projelerindeki prestijli konumları ile önemine vurgu yapan Faqih, "Bu iş ortaklığı, Krallığı, bütün bir bölgenin üretim merkezi haline getirecektir." ifadelerini kullandı.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME İÇİN VERİMLİLİĞİ ARTIRACAK"

AVEVA MEA Sorumlusu DrTariqAslam da, dijital teknolojilerin gelecek 10 yılda ekonomik değerin önemli bir kısmını meydana getirecek olması ve bu çerçevede S. Arabistan ve BAE'deki politikalara atıfta bulunarak şu değerlendirmelerde bulundu:

"AI, IIoT ve bulut bilgi işlemin kuvvet çarpanı etkisi halihazırda endüstri sektörüne verimlilik ve finansal faydalar olarak dönmeye başlamıştır. AVEVA'nınObeikanDigital Solutions ile iş ortaklığı, AVEVA'nın portföyünden dijital çözümler ve ODS’nin S. Arabistan ve daha geniş çapta Orta Doğu genelinde mevcut olan gelişmiş uygulama becerileri ile sinerji oluşturarak, bölgede sürdürülebilir ve eşitlikçi bir büyüme için bu verimliliği artıracaktır."

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR SUNUYOR

Obeikan Grup'un bir parçası olan ODS, altyapı güvenilirliği, lojistik, organizasyoneloptimizasyon, yedek parça, denetim ve uyumluluk yönetimleri konusunda duruma özel danışmanlık hizmetleri ve endüstriyel uygulamalar veriyor.Şirket, S. Arabistan genelinde üreticilerin dijital teknolojiler ile dönüşümü için çalışmalarına devam ediyor.

 

. . .

TOSYALI CEZAYİR’DE DÜNYANIN EN ÇEVRECİ…

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından Cezayir’e düzenlenen ziyaret kapsamında Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet Tosyalı Algerie tesislerinde incelemelerde bulundu.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın