sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

SCHNEİDER ELECTRİC VERİ MERKEZLERİNİ DÖNÜŞTÜRÜYOR

SchneiderElectric, Edge çözümü ile veri merkezlerinin Endüstri 4.0’a geçişlerini hızlandırarak sürdürülebilir olmalarını sağlıyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 1 Temmuz 2021 - 15:41
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 125,8 bin kez okundu
SCHNEİDER ELECTRİC VERİ MERKEZLERİNİ DÖNÜŞTÜRÜYOR

SchneiderElectric, Edge çözümü ile veri merkezlerinin Endüstri 4.0’a geçişlerini hızlandırarak sürdürülebilir olmalarını sağlıyor.

Kanada merkezli sürdürülebilirlik konusunda çalışan medya ve araştırma şirketi CorporateKnights’ın Küresel Sürdürülebilirlik Endeksi’nde dünyanın sürdürülebilirlik lideri kurumu olarak 2021'de zirvede yer alan SchneiderElectricenerji verimliliğinde ülkelerin ve kurumların dijital dönüşümlerine destek veriyor.

VERİ DEPOLAMA SÜREÇLERİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜ TAŞINACAK

Gartner tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kurumsal verilerin yüzde 50’sinin 2022'ye kadar geleneksel veri merkezi ya da bulutun dışında oluşturulacağı ve işleneceği öngörülüyor. Söz konusu veri, 2019 ile mukayese edildiğinde yüzde 10’luk bir artışa tekabül ediyor.Araştırma sonucuna göre 2025'e kadar, kurumsal bilgi işlem, işleme ve depolama süreçlerinin yüzde 75’inin modüler ya da mikro veri merkezleri gibi Edge uygulamalarına taşınabileceği belirtiliyor.

GLOBAL İNTERNET TRAFİĞİ İKİ KATINA ÇIKABİLİR

Hibrit bir IT dünyasında, IT altyapısı, bir bölgesel ofis gibi dağıtılmış bir ağ üzerindeki bir uç nokta ya da evden çalışan tek bir personel fark etmeden, bir kuruluşun ihtiyaç duyduğu her yere taşınabiliyor.

Pandeminin getirdiği kısıtlama tedbirleri çerçevesinde, işletmeler yapabildikleri kadar çevrimiçi bir çalışma düzenine geçiş yaptılar. Bu da global internet trafiğinin 2020'nin şubat ve nisan ayları arasında yüzde 40 artış göstermesine neden oldu.

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA)'na göre, 2025'e kadar mobil internet kullanıcılarının sayısı 3,8 milyardan beş milyara ve IoT bağlantılarının iki katına çıkarak 25 milyara yükselmesiyle, global internet trafiği 2022'ye kadar ikiye katlanarak yılda 4,2 zetabayta (4,2 trilyon gigabayt) ulaşabilir.

. . .

LİNCOL ELECTRİC ÜÇÜNCÜ…

Lincoln Electric Türkiye, profesyonel kaynağın geleceğinde bir sonraki adım olan üstün kaliteli kaynak ve yüksek verimli süreçler sunan, üçüncü nesil multi-proses kaynak makinaları SPEEDTEC® 400SP ve 500SP’yi pazara sunuyor.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın