sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Makina Hidrolik & Pnomatik Kalıp Endüstriyel Otomasyon

SchneiderElectric ve Kütahya OSB'den iş birliği!

SchneiderElectric, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) dönüşümün çözüm ortağı oldu.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 9 Aralık 2020 - 16:22
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 155 bin kez okundu
SchneiderElectric ve Kütahya OSB'den iş birliği!

SchneiderElectric, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) dönüşümün çözüm ortağı oldu.

SchneiderElectric, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) dönüşümün çözüm ortağı oldu. Proje kapsamında SchneiderElectricEcostruxturePower SCADA Operation ve Asset Advisor çözümleri de kullanıma alınacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SchneiderElectric, Kütahya OSB'de çevreci ve yenilikçi çözümleriyle hizmet sunuyor.Her geçen gün daha da büyüyen ve bünyesinde özellikle porselen, cam ve plastik sanayisine iş yapan lokomotif firmalar bulunduran Kütahya OSB, elektrik altyapısında SchneiderElectric hava izoleli, akıllı ve haberleşebilir sensörlerle donatılmış orta gerilim hücrelerini kullanıyor.İş birliği kapsamında ayrıca yıl sonuna kadar Kütahya OSB'ye SchneiderElectricEcostruxturePower SCADA Operation sisteminin de kurulacağı duyuruldu. EcostruxturePower SCADA Operation ile sanayi bölgesinin elektrik altyapısı, tamamen uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir hale geliyor. Pandemi ile daha da önem kazanan uzaktan yönetim ve ulaşım bu sayede kolaylaşıyor. EcostruxturePower SCADA Operation ile kullanıcılar olası arızaları eş zamanlı tespit edip izole ederek diğer sanayicilerin elektrik kesintisinin önüne geçebiliyor.

Önleyici bakım bu dönemde önemini giderek artırıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen SchneiderElectric Organize Sanayi Bölgeleri Satış Yöneticisi Yücel Erkan, Kütahya OSB bünyesinde EcostrucxturePower SCADA Operation sisteminin yanı sıra SchneiderElectricAsset Advisor çözümünün de proje kapsamında kullanılacağını aktardı.

Erkan, şunları kaydetti: “Pandemi döneminde iş süreçlerinde tüm dünyada önemli değişiklikler yaşanıyor. Önleyici bakım da bu dönemde önemini giderek artırıyor. SchneiderElectric olarak Kütahya OSB ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında kuracağımız EcostrucxturePower SCADA Operation sisteminin yanı sıra kuracağımız Asset Advisor çözümümüz ile önleyici bakımlarla Kütahya OSB bünyesinde arızaların önüne geçilmesini planlıyoruz.”

Kütahya OSB Bölge Müdürü Veli Yılmaz da Kütahya OSB'nin uzun yıllardır SchneiderElectric'le çözüm ortaklığı yaptığını ve bu ortaklık sayesinde tamamen teknoloji tabanlı hale geldiklerini belirterek, “SchneiderElectric ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde tamamen teknoloji tabanlı ve enerji kesintisine 'sıfır' tolerans tanıyarak sanayicilere güvenilir ve kesintisiz elektrik dağıtımı imkanı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

. . .

NSK RULMAN, SERVO MOTOR İHTİYAÇLARINI…

NSK, servo motorlara özel sabit bilyalı rulman ürün gamını sektöre sunuyor. NSK çözümleri, son derece etkili olurken düşük sürtünmeli keçelerin ve özel gresleri geliştirdi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın