sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

‘Senelik 7 milyon ton çelik üretimi yapılıyor’

Zonguldak Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Umut Güneş Sefercik, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) düzenlenen İnovasyon Konfernası’nda yaptığı konuşmasında, bir tarafı ERDEMİR bir tarafı KARDEMİR olan, senelik 7 milyon tonun üzerinde çelik üretimi yapılan bu topraklarda çelik kümelenme mantığı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 17 Ocak 2020 - 16:07
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 139,7 bin kez okundu
‘Senelik 7 milyon ton çelik üretimi yapılıyor’

Zonguldak Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Umut Güneş Sefercik, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) düzenlenen İnovasyon Konfernası’nda yaptığı konuşmasında, bir tarafı ERDEMİR bir tarafı KARDEMİR olan, senelik 7 milyon tonun üzerinde çelik üretimi yapılan bu topraklarda çelik kümelenme mantığı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi.

Zonguldak Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Umut Güneş Sefercik, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) düzenlenen İnovasyon  Konfernası’nda yaptığı konuşmasında,  bir tarafı ERDEMİR bir tarafı KARDEMİR olan, senelik 7 milyon tonun üzerinde çelik üretimi yapılan bu topraklarda çelik kümelenme mantığı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi.

BEÜ-Sanayi işbirliği kapsamında farkındalığı artırmak amacıyla Zonguldak Teknopark Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde İnovasyon konferansı gerçekleştirildi. Ergin Kaya ve Esra Güner Hacıoğlu'nun konuşmacı olarak yer aldığı konferansa, Vali Erdoğan Bektaş, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyfullah Kara ile Prof. Dr. V. Haktan Özaçmak, Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Umut Güneş Sefercik, akademik idari personel ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasında Doç. Dr. Umut Sefercik,  Vali Bektaş’ın göreve başladığı günden bu yana şehre nasıl katkı sağlanacağı konusunda çalışmalar içerisinde bulunduğunu belirterek, bir tarafı ERDEMİR bir tarafı KARDEMİR olan, senelik 7 milyon tonun üzerinde çelik üretimi yapılan bu topraklarda çelik kümelenme mantığı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çekti. Zonguldak’ta güzel, ciddi ve heyecanlandıran gelişmelerin olduğunu söyleyen Doç. Dr. Sefercik, şehirdeki tüm oluşumların kucaklaştığı ve tek yürek halinde hareket ettiği bir dönem yaşandığını söyledi. Teknoparkın da durumuna değinen Sefercik, “Geçen yıl bu zamanlarda 3 firması olan Teknoparkımız şu an 12 Ar - Ge firması, 5 adet ön kuluçka firmasına sahip ve milli katma değeri yüksek ürün üretimi konusunda ilerliyor” dedi.

Konferansta söz alan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, bir yılı aşkın bir süredir İnovasyon konferanslarının düzenlendiğini vurgulayarak üniversite özelinde ve Zonguldak’ta proje konusunda üniversite - sanayi ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği konusunda bu etkinliklerin devam edeceğini ve farkındalığı artırmaya çalışacaklarını ifade etti.

Vali Erdoğan Bektaş ise, Zonguldak Merkez, Ereğli, Karabük, Bartın ve Çaycuma’yı kapsayan 5 ayaklı Çelik bazlı kümelenme projesini hep birlikte yürütmeye çalıştıklarını belirterek, şehrin bütün aktörlerinin işin içinde olduğunu söyledi. Hollanda’ya gerçekleştirdikleri ziyarete de değinen Bektaş, orada dezavantajların Ar - Ge ile nasıl avantaja dönüştürüldüğünün örneklerinden söz etti.

 

. . .

ÜNTEL KABLOLARI SİVAS VALİSİ,…

Ülkemizin önde gelen kablo üreticilerinden olan ÜNTEL KABLO geçtiğimiz hafta içerisinde, Sivas Valisi Sn.Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Sn. Hilmi Bilgin, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Sn. Mehmet Kul, Sivas Sanayi ve Ticaret Odası Heyeti ve Sivas Organize Sanayi Bölgeleri müdürlerini Dilovası / Kocaeli’ndeki tesislerinde ağırladı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın