sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Sac

Tata Steel, Hartlepool boru fabrikasında yeni dilme hattına yatırım yapacak

İngiltere'nin en büyük çelik üreticisi 8 Haziran'da yaptığı açıklamada, TataSteel'inHartlepool boru tesisinde yeni bir dilme hattına 7 milyon GBP (8,79 milyon $) yatırım yapacağını söyledi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 13 Haziran 2022 - 18:40
  • 9 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 125,6 bin kez okundu
Tata Steel, Hartlepool boru fabrikasında yeni dilme hattına yatırım yapacak

Yeni kesici, tesisin Port Talbot çelik üretim tesisinden teslim edilen çelik ruloları işlemesine izin verecek. Şu anda, geniş çelik levhalar haddelenmeden önce Port Talbot'ta kesiliyor ve çelik borulara dönüştürülmek üzere Hartlepool'a gönderiliyor.Tüpler tarım makineleri, spor stadyumları, çelik çerçeveli binalar ve enerji sektörü için kullanılmaktadır.

 

Yaklaşık 300 kişinin çalıştığı ve yılda 200.000 mt'a kadar çelik boru üreten Hartlepool sahasındaki yatırımın, tamamlanmasının bir yıldan fazla sürmesi beklenen projeyle birlikte, üç yıldan kısa bir sürede kendisini amorti etmesi bekleniyor. Yeni kesici, Hartlepool sahasının kapasiteyi artırmasına, CO2 emisyonlarını azaltmasına ve maliyetleri düşürmesine olanak sağlayacak.

Tata Steel, en geç 2050 yılına kadar İngiltere'de net sıfır çelik üretmeyi ve 2030 yılına kadar CO2 emisyonlarını %30 oranında azaltmayı hedefliyor.

 

Bu işin büyük çoğunluğu Port Talbot'ta gerçekleşecek. Tata Steel UK, 5 milyon mt/yıl tasarlanmış çelik üretim kapasitesine sahip ve yaklaşık 3.5 milyon mt/yıl üretim yapıyor. İngiltere'de, yarısı Port Talbot'ta olmak üzere yaklaşık 8.000 kişiyi istihdam etmektedir.Platts, 7 Haziran'da Kuzey Avrupa'da sıcak ruloyu Eur950/mt fabrika çıkışı Ruhr'da değerlendirdi, her gün sabit kaldı.

 

 

. . .

Mustafa Gültepe, TİM'in yeni başkanı…

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin yeni başkanı Mustafa Gültepe oldu. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı olan Gültepe tek liste ile girdiği seçimleri 273 geçerli oyla kazandı. Yeni TİM Başkanı Gültepe,


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın