sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

TATMETAL ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN TOPLUYOR

Türkiye’nin lider yassı çelik üreticilerinden Tatmetal, üretim tesislerinde güneş enerjisi santrali (GES) kurulum projesini duyurdu.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 8 Nisan 2022 - 13:35
  • 11 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 124,3 bin kez okundu
TATMETAL ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN TOPLUYOR

Türkiye’nin lider yassı çelik üreticilerinden Tatmetal, üretim tesislerinde güneş enerjisi santrali (GES) kurulum projesini duyurdu. Tatmetal’in ilk yenilenebilir enerji yatırımı olma özelliğini taşıyan GES, üretim tesisleri çatı alanlarının 70 bin metrekarelikkısmı üzerine kurulacak ve tamamlandığında, yılda ortalama 12 milyon kilovatsaatlik (kWh) elektrik üretecek.

 

Türkiye’nin en büyük yassı çelik üreticilerinden Tatmetal, enerji verimliliği çalışmalarının yanına yenilenebilir kaynaklardan elektrik kazanımı projesini de ekledi. Buna göre firma, Karadeniz Ereğli’de bulunan tesislerinin çatılarını kaplayan alanların 70 bin metrekarelik kısmına güneş enerjisi santrali (GES) kurulumuna başlıyor.

Tatmetal’in yeni GES’i, ilk aşamada 2,4 megavat (MW)kapasiteye ulaşacak ve 2022 yılı içinde tamamı devreye alınarak10 MW kurulu güce ulaşacak.Yılda ortalama 12 milyon kWh elektrik üretmesi beklenen yatırım ile hem ağır sanayi sektöründe öncü bir adım atılmış olacak hem de 2025’te devreye girecek Avrupa Birliği Sınırda Karbon Vergisi koşullarına karşı bir önlem alınmış olacak.

Karbon etkisini azaltmayı sürdürülebilirlik politikalarının öncelikli konu başlıkları arasında değerlendiren Tatmetal enerji tüketiminin büyük kısmını yenilenebilir enerjiden karşılamak amacıyla güneş enerjisi dışında diğer kaynaklara yönelik çalışmalarını da sürdürüyor.

 

 

. . .

FANUC, Silverline’daki robot sayısını…

Fabrika otomasyon sistemlerinin lider ismiFANUC,sanayideki robot sayısını ve üretim hacmini her geçen gün artırıyor. 2015 yılından bu yana dünyanın önde gelen ankastre üreticilerindenSilverline ile iş birliğine devam eden şirket,


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın