sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Tatmetal, Toplumsal Eşitlik için Eşit Değer Diyor

Türkiye’nin lider yassı çelik üreticilerinden Tatmetal, hayata geçirdiği “Eşit Değer Toplumsal Eşitlik Platformu” ile tüm bireylere, farklılıklara, haklara ve fikirlere eşitlik yaklaşımıyla ortak bir kültür oluşturmayı hedefliyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 4 Mart 2022 - 14:45
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 126,3 bin kez okundu
Tatmetal, Toplumsal Eşitlik için Eşit Değer Diyor

Türkiye’nin lider yassı çelik üreticilerinden Tatmetal, hayata geçirdiği “Eşit Değer Toplumsal Eşitlik Platformu” ile tüm bireylere, farklılıklara, haklara ve fikirlere eşitlik yaklaşımıyla ortak bir kültür oluşturmayı hedefliyor. Firma bu kapsamda ilk adım olarak sürdürülebilir kalkınma amaçlarına katkı sağlamak amacıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitiği farkındalık eğitimlerini başlattı.

1 Mart 2022 -Tatmetal toplumsal cinsiyet eşitliğinden başlayarak toplumun tüm kademelerinde ortaya çıkan farklı alanlarındaki eşitsizlikleri engellemek ve bireylerde farkındalığı artırarak harekete geçmelerini sağlamak amacıyla Eşit Değer duyarlılık hareketini başlattı.

Bu kapsamda ilk adımı toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin çözümüne yönelik küresel amaç birliği kapsamında atan firma; kadın istihdam oranının düşüklüğü, cinsiyetler arası fırsat eşitsizliği, enformel çalışma veya sembolik/dilsel ayrımcılığa kadar çeşitli tezahürleri olan başlıklarla ilgili bir farkındalık eğitimini programına aldı. Tüm bireylere, farklılıklara, haklara ve fikirlere eşitlik mottosu altında kurgulanan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği eğitimleri tüm kademeden çalışanları kapsayacak ve yıl boyu sürecek.
600’ü aşkın çalışan, eşitlik için değer üretecek
600’ü aşkın Tat metal çalışanı için Eşit Değer Platformu altında hayata geçirilecek eğitimler, KPMG Akademi iş birliği düzenlenirken Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü akademisyenlerinden Doç. Dr. Feyza Ak Akyol tarafından verilecek. “Cinsiyet eşitliği terimleri”, “toplumsal cinsiyet kalıp yargıları”, “eşitsizliğin dilsel ve sembolik inşası”, “bilinçdışı önyargılar”, “ev içi iş bölümü”, “cam tavanlar” gibi konuları ele alan oturumlar aracılığıyla fırsat eşitliğine dair ortak bir kültür oluşturulabilmesi amaçlanıyor.
Son 10 yılda çalışan sayısı yüzde 123 artarken kadın çalışan istihdam oranında yüzde 172’lik bir artış sergileyen Tat metal, ayrıca etik ve disiplin kurullarında kadın yöneticilere sorumluluk verirken, kendisi ve eşi çalışan çocuklu çalışanlarına kreş yardımında bulunuyor ve kadınların kariyer yaşamındaki devamlılığına destek oluyor.

. . .

Tosyalı Holding, Algerie tesisinde üst üste…

Tosyalı Holding Üst Yöneticisi Suhat Korkmaz, "Tosyalı Algerie DRI Tesisi'nde kırdığımız 2 yıl üst üste dünya üretim rekoru, operasyonel mükemmelliğimizin bir kanıtıdır" dedi


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın