sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina Hidrolik & Pnomatik Kalıp Otomotiv

Tayvan Makina - Takım Tezgahları Fuarı (TIMTOS) Başladı

Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen Uluslararası Makina - Takım Tezgahları Fuarı (TIMTOS), kapılarını ziyaretçilere açtı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 4 Mart 2019 - 09:41
  • 4 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 132,6 bin kez okundu
Tayvan Makina - Takım Tezgahları Fuarı (TIMTOS) Başladı

Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen Uluslararası Makina - Takım Tezgahları Fuarı (TIMTOS), kapılarını ziyaretçilere açtı. 4 - 9 Mart 2019 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak fuarda 100’e yakın ülkeden ziyaretçi ve katılımcı yer alıyor. Demir Çelik Store, Makina Store, Kalıp Store, Hidrolik Pnömatik Dünyası ve KOBİ Trend dergilerini temsilen Metal Medya Yayın Grubu Müdürü Murat Köse de fuar organizatörlerinin davetlisi olarak Tayvan’daki açılış töreninde yer aldı.

Endüstri 4.0 Odaklı Üretim

Tüm dünyada olduğu gibi Tayvan’da da Endüstri 4.0 (Industry 4.0) odaklı bir tekonolojik gelişim söz konusu... Artık tüm tezgahlar dijital teknolojiye uygun olarak geliştiriliyor ve gelecek bu paralelde planlanıyor.

Tayvan Hükümeti Endüstri 4.0 Konusunda Gelişimi ve Sanayicileri Destekliyor

Tayvan Devlet Başkanı Dr. Ing - Wen Tsai, TIMTOS Fuarı’nın açılış seromonisinde yaptığı konuşmada; sanayilerinin gelişimine ve verdikleri desteklere vurgu yaptı. Endüstri 4.0 kapsamındaki tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Tsai, Takım Tezgahları konusunda tüm dünyada bilinirliğe sahip bir ülke olduklarını ifade etti. TIMTOS Fuarı’nın Tayvan makina sektörünün tanıtımında büyük bir rolü olduğuna değinen Başkan Tsai, tüm katılımcılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

En dikkat çekici husus ise; Endüstri 4.0 ve makina imalatının sadece sanayiciler değil, Tayvan hükümeti tarafından da benimseniyor olması... Tayvan devlet yetkilileri bu konuda sanayicilere mümkün olan tüm destekleri sağlıyor. Bu entegre anlayış sayesinde Tayvan, dünyanın en büyük 4’üncü makina ve takım ihracatçısı konumunda yer alıyor.

Açılış Seremonisinin ardından 2019 TIMTOS Basın Konferansı (The Press Conference of TIMTOS 2019) Düzenlendi
Açılış sonrası dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 100’e yakın gazetecinin katıldığı TIMTOS Basın Konferansı gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak C. WANG, Habor HSU, Ingo CHEN, Thomas HUANG ve Wen - Lung HSIAO katıldılar. Toplantının ana temasını; Tayvan’ın dünya endüstrisine sunduğu çözümler ve ülke olarak dünyanın önde gelen sanayi kuruluşları açısından önemli bir partner olmaları oluşturdu. 26 ülkeden dünyaca ünlü bir çok markanın fuarda yer aldığına değinen konuşmacılar; Mazak, Fanuc, DMG Mori ve Mitsubishi başta olmak üzere birçok dünya devine fuarda ev sahipliği yaptıklarını ifade ettiler.TIMTOS 2019’da 1200 Katılımcı Firma Yer Alıyor


Yaklaşık 1200 katılımcı firmanın yer aldığı fuarda Siemens, ABB ve Bosch başta olmak üzere dünyanın en büyük teknoloji geliştiricisi firmalarının yetkililerini ağırladıklarını belirten konuşmacılar; Otomotiv, Havacılık ve Uzay Sanayi, Makina gibi sektörlerden birçok önemli ismin TIMTOS için Tayvan’da bulunduğunu ifade ettiler.

 

TIMTOS 2019 Gala Gecesinden Görüntüler

. . .

Talaş Filtrasyonu - Saflaştırma ve…

Tayvan’da gerçekleştirilen TIMTOS 2019 - Makina - Takım Tezgahları Fuarı’nın 2’nci günü oldukça yoğun geçiyor...


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın