sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Güç Aktarım Sistemleri Elektrik - Elektronik

Teksan, ABD’de ofis açtı

Teksan, global genişleme atağına Amerika Birleşik Devletleri ile devam ediyor. 2019 yılında İngiltere’de açtığı Teksan UK Ltd. ile önemli başarılara imza atan şirket, yurt dışı zincirinin yeni halkası olan ABD ofisi Teksan USA LLC’yi Chicago’da açtı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 6 Nisan 2021 - 19:42
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 128 bin kez okundu
Teksan, ABD’de ofis açtı

Teksan, global genişleme atağına Amerika Birleşik Devletleri ile devam ediyor. 2019 yılında İngiltere’de açtığı Teksan UK Ltd. ile önemli başarılara imza atan şirket, yurt dışı zincirinin yeni halkası olan ABD ofisi Teksan USA LLC’yi Chicago’da açtı.

Kesintisiz büyümesini 2020 yılında da sürdüren Teksan, ihracattaki gücünü yurt dışı ofisleriyle artırıyor. Dünya genelinde ürünlerini 130’dan fazla ülkeye ihraç eden firma, İngiltere’nin ardından Türk ihracatçısının gözde pazarlarından ABD’de de ofis açtı. Chicago Illinois merkezli Teksan USA LLC, ABD’nin diğer eyaletlerinde de distribütörler aracılığıyla enerji çözümlerini pazara sunacak. İlk etapta Kuzey Amerika pazarına giriş yapmayı hedefleyen marka, mevcut pazarlarından Latin Amerika’da da ABD ofisinin desteği ile pazar payını artırmayı planlıyor.


Teksan, ABD’de zorunlu olan ve bu pazara sunulan ürünlerin Amerikan standartlarına uygunlukları ile güvenilirliklerini tescilleyen UL sertifikasını 2018 yılında almıştı. Şirket, dünyanın en köklü ürün sertifikasyon kurumlarından biri olan UL (UnderwritersLaboratories) tarafından yapılan tüm kalite ve güvenlik testlerini ve titiz dokümantasyon inceleme sürecini başarıyla geçmişti.

 

Tuncer: “Türkiye’nin en fazla jeneratör üretim kapasitesine sahip firmasıyız”

Türkiye’deki yatırımlarına devam ederken yurt dışı faaliyetlerini de hızlandırdıklarını belirten Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Yıllık 15 bin adet ile Türkiye’nin en fazla jeneratör üretim kapasitesine sahip firması olarak, İstanbul ve Kocaeli’nde bulunan iki fabrikamızda üretim yapıyoruz. Ürünlerimizin yüzde 70’ini Grönland’dan Yeni Zelanda’ya kadar çok geniş bir coğrafyada 130’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. İlk yurt dışı satış ofisimizi ve depomuzu 2019 yılının sonunda İngiltere’de açtık. Teksan UK ile sadece 1 yıl gibi kısa bir sürede bölgeye olan ihracatımızı yüzde 100 artırdık. Ayrıca, jeneratör ve enerji çözümleri sektörünün İngiltere’deki temsilcisi olan AMPS Derneği’nin (The Association of Manufacturers and Suppliers of PowerSystems and AncillaryEquipment) Yönetim Kurulu üyeleri arasına katıldık” dedi.

 

“ABD’ye önümüzdeki 5 yılda 20 milyon dolarlık ihracat yapmayı planlıyoruz”

İkinci yurt dışı ofislerini ABD-Chicago’da açtıklarını ifade eden Tuncer, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Teksan USA LLC şirketi olarak hizmet verecek ofisimizi sektörümüzün tecrübeli isimlerinden Anıl Üstün’e emanet ettik. Uzun süredir bölgede çalışan ve pazarın dinamiklerini çok iyi bilen Anıl Üstün ve ekibinin kısa sürede bizi hedeflerimize taşıyacağına inanıyoruz. Diğer eyaletlerde distribütörler aracılığıyla satış ve pazarlama faaliyetlerimizi destekleyerek; Kuzey ve Güney Amerika’da genişlemeyi, ABD’ye önümüzdeki 5 yılda 20 milyon dolarlık ihracat yapmayı planlıyoruz. Ürün ve hizmet kalitemizle ülkemizin bayrağını yurt dışında dalgalandırmayı misyon ediniyoruz. Önümüzdeki süreçte farklı bölgelerde açacağımız yeni ofislerimizle bu misyonumuzu sürdüreceğiz.”

 

. . .

UKUB 'un Yeni Başkanı Şahan EÇİN…

UKUB Yönetim Kurulu Başkanı olarak 2008 yılından bugüne kadar Başkanlık görevini yürüten Sayın Şamil ÖZOĞUL ve Yönetim Kurulu üyeleri görevini Şahan EÇİN ve yeni yönetime devretti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın