sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Metal İşleme Takım Tezgahları

Tezmaksan Akademi, Azerbaycan’da da eğitim verecek

Sanayide kariyer yapmak isteyen binlerce lise ve üniversite öğrencisine ücretsiz mesleki-teknik eğitim veren Tezmaksan Akademi, Türk Alman Üniversitesi’nden sonra şimdi de Azerbaycan’da CNC Operatörlerinin yetişmesine destekte bulunmak için protokol imzaladı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 6 Nisan 2021 - 19:17
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 128,3 bin kez okundu
Tezmaksan Akademi, Azerbaycan’da da eğitim verecek

Sanayide kariyer yapmak isteyen binlerce lise ve üniversite öğrencisine ücretsiz mesleki-teknik eğitim veren Tezmaksan Akademi, Türk Alman Üniversitesi’nden sonra şimdi de Azerbaycan’da CNC Operatörlerinin yetişmesine destekte bulunmak için protokol imzaladı.

Tezmaksan Akademi, iş birliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Türk Alman Üniversitesi’nden sonra şimdi de Azerbaycan’da CNC operatörlerinin yetişmesine destekte bulunmak için PGM Inspection ile anlaşan Tezmaksan Akademi, imalat sanayisindeki iş kalitesini yükseltmek ve sürdürülebilir olmasını sağlamak üzere yürüttüğü çalışmaları söz konusu protokol ile uluslararası alana taşıdı.

CNC operatörleri yetiştirilecek

Tezmaksan Akademi'den yapılan açıklamaya göre, PGM Inspection (Proje Gözetim Mühendislik) iş birliği ile Azerbaycan'da kurulacak CNC Takım Tezgahları Eğitim Merkezi’nde Tezmaksan Akademi, CNC operatörlerinin yetişmesine destekte bulunacak. İş birliği protokolüne göre, CNC Takım Tezgahları Eğitim Merkezi'ne eğitim ve müfredat konularında uzman desteği verilecek, merkezde görev alacak eğitmenlerin eğitimi yapılacak.

Aynı zamanda Akademi, merkezin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, eğitim altyapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi konularında da destek olacak. Eğitimler Tezmanksan Akademi’de teorik ve pratik uygulamalı olarak verilecek.

6 haftalık “Corona Dönemi Hibrit Staj Programı” uygulanacak

Verilen bilgiye göre, Türk Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat ve Tezmaksan Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğdu arasında imzalanan protokol ile de mühendislik fakültesinde okuyan gençlerin staj koşullarını, bitirme ödevlerini, yüksek lisans ile tez çalışmalarını kapsıyor. Yanı sıra Ar-Ge projelerinde de ortak hareket etmeyi amaçlıyor. Protokol kapsamında uygulanacak “Corona Dönemi Hibrit Staj Programının” 6 haftalık eğitimleri ise Tezmaksan’ın sektörün kalifiye eleman sorununu çözmek için kurduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tezmaksan Akademi tarafından verilecek. Türk Alman Üniversitesi’nin mühendislik fakültesinde okuyan ve zorunlu stajları bulunan gençler, online olarak teknik çizim okuma, CNC programlama, imalat, mekanik ve elektrik uygulamaları hakkında eğitimler görecek.


 

“Gençlerimizin yeni dünya düzenine ayak uydurması şart”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tezmaksan Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğdu, imalat sanayisinde makine, robotlu otomasyon ve dijital çözümler konusundaki uzmanlıklarını sanayi - üniversite iş birliğiyle büyütmekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurdukları ve 2015'ten bu yana ücretsiz eğitimleriyle dikkat çeken Tezmaksan Akademi üzerinden bugüne kadar on binlerce lise ve üniversite öğrencisine eğitim verdiklerini aktaran Aydoğdu, sanayide sürdürülebilirliğin eğitimde sürdürülebilirlikle mümkün olabileceği kaydetti.Ülkelerin gelişiminde bu dengenin oluşturulmasının son derece önemli olduğunu belirten Aydoğdu, “Disiplinler arası geçiş ile mühendislik bilgisini yeniden üretmek her zaman üretime değer katmıştır. Bu bakış açısıyla hazırlanan eğitimler hem iki ülke arasındaki dostluğu pekiştireceğine hem de sanayiye katkısının daha fazla olacağına inanıyoruz. Sürdürülebilir sanayi için bu tarz protokol ve iş birliklerinin çoğalması gerekiyor. Dileğimiz sanayi - üniversite işbirliklerinin 2021’de de artarak devam etmesidir” şeklinde konuştu.

 

. . .

Teksan, ABD’de ofis açtı

Teksan, global genişleme atağına Amerika Birleşik Devletleri ile devam ediyor. 2019 yılında İngiltere’de açtığı Teksan UK Ltd. ile önemli başarılara imza atan şirket, yurt dışı zincirinin yeni halkası olan ABD ofisi Teksan USA LLC’yi Chicago’da açtı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın