sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Thyssenkrupp, 5 bin kişiyi daha işten çıkaracak

ThyssenKrupp, koronavirüs salgının etkileri nedeniyle 5 bin kişinin daha işine son vereceğini açıkladı. Şirket, Mayıs 2019'da 6 bin kişinin işine son verileceğini açıklamıştı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 19 Kasım 2020 - 21:26
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 140,6 bin kez okundu
Thyssenkrupp, 5 bin kişiyi daha işten çıkaracak

 

ThyssenKrupp, koronavirüs salgının etkileri nedeniyle 5 bin kişinin daha işine son vereceğini açıkladı. Şirket, Mayıs 2019'da 6 bin kişinin işine son verileceğini açıklamıştı.

Alman çelik üreticisi ve teknoloji firması ThyssenKrupp, koronavirüsün ekonomi üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle gelecek yıllarda 5 bin kişinin işine daha son vereceğini duyurdu.

ThyssenKrupp'tan yapılan açıklamada, yeniden yapılanma kapsamında istihdam kaybının daha fazla olacağı belirtildi. Mayıs 2019’da başta çelik biriminde olmak üzere 6 bin kişinin işine son verileceğini açıklayan şirket, gelecek yıllarda 5 bin kişinin daha işine son verilmesinin beklendiğini kaydetti. Böylece Alman şirket, 11 bin kişinin işine son vermiş olacak

"Sonraki adımlar daha acı verici olabilir"

ThyssenKrupp CEO'su Martina Merz, şirketin yeniden yapılandırılmasında “ilk güçlü adımların” atıldığını belirterek, “Henüz olmamız gereken yerde değiliz. Sonraki adımlar, öncekilerden daha acı verici olabilir. Ama atmamız gerekecek." ifadesini kullandı. Merz, Kovid-19 salgının şirket için büyük bir baskı kaynağı olduğunu vurguladı.

1 milyar euro zarar açıklaması bekleniyor

Çelikten denizaltılara, asansörlerden otomobil parçalarına kadar birçok alanda üretimi bulunan ThyssenKrupp, dünya çapında 100 binden fazla kişiyi istihdam ediyor. Şirketin 2020-2021 mali yılında 1 milyar euro net zarar açıklaması bekleniyor. Öte yandan, ekimde, ThyssenKrupp’ın İngiliz rakibi Liberty Steel’in, Alman şirketin çelik birimini almak için teklif verdiği duyurulmuştu.

. . .

Global Çelik Sanayinin Ekonomik ve Sosyal Etkisi

- Çelik sanayindeki her 2 kişilik istihdam, arz zincirinde 13 ilave istihdamı destekler.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın