sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Otomotiv Lojistik

TÜLOMSAŞ, RAIL INDUSTRY SHOW’da YERİNİ ALDI

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ), “Rail Industry Show” Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı’na katılacağını duyurdu. Fuar, 14-16 Nisan’da Eskişehir’de yerli ve çokuluslu katılımcıların iştirakiyle düzenlenecek.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 21 Şubat 2020 - 00:05
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 154,1 bin kez okundu
TÜLOMSAŞ, RAIL INDUSTRY SHOW’da YERİNİ ALDI

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ), “Rail Industry Show” Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı’na katılacağını duyurdu. Fuar, 14-16 Nisan’da Eskişehir’de yerli ve çokuluslu katılımcıların iştirakiyle düzenlenecek.

Uluslararası demiryolu sektörünün kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirmeyi amaçlayan “Rail Industry Show” Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı, 14-16 Nisan tarihileri arasında Eskişehir’de düzenlenecek. Fuara katılacak kurum ve kuruluşlar arasına son olarak TÜLOMSAŞ da eklendi. 1894’te kurulan ve 126. yaşını kutlayan TÜLOMSAŞ, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı ve TCDD’nin bir iştiraki olarak, yedi adet fabrikası ve 1.500’ün üzerindeki çalışanıyla, demiryolu sektörünün ülkemizdeki en önemli oyuncularının başında geliyor.

Fuar, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın desteğiyle 14-16 Nisan 2020’de Modern Fuarcılık’ın organizasyonuyla düzenleniyor. Bakanlığın yanı sıra Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, TCDD Taşımacılık A.Ş., Ankara Sanayi Odası, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, DTD Demiryolu Taşımacılığı Derneği, Raylı Sistemler Derneği, Raylı Sistemler Teknolojisi Mezunları Derneği, Demiryol Meslek Okulu Mezunları, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği, Türkiye Elektrik Mühendisleri Odası etkinliği destekleyen diğer kurumlar arasında yer alıyor.

TÜLOMSAŞ’ın fuara katılımıyla ilgili olarak Modern Fuarcılık Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Moris Revah, şu değerlendirmede bulundu: “Rail Industry Show’a TÜLOMSAŞ’ın katılacak olması bizi çok onurlandırdı. Asırlık bir kamu işletmesi olarak TÜLOMSAŞ’ın demiryolu sektörü ve ülkemize yaptığı katkıları yadsınamaz. TÜLOMSAŞ’ın hikayesi aslında bizzat Türkiye’nin modern sanayi tarihidir. Demiryolları ağımızın kalbi konumundaki Eskişehir’de yüzlerce kişiye istihdam sağlayan, ulaşımın modernizasyonunda hala çok önemli roller üstlenen TÜLOMSAŞ’ın katılımı, fuarımızın önem ve değerini bir kat daha arttırmıştır. TÜLOMSAŞ’ın yanı sıra sektörün bir çok öneli kuruluşunun yer aldığı Eskişehir’de demiryolu sektörüne yönelik böyle bir etkinliğin ilk defa düzenlendiğini de özellikle belirtmek isterim.”

Modern Fuarcılık Hakkında

Modern Fuarcılık, ülkemizde ve yurtdışında katılımcı odaklı bir hizmet anlayışıyla, inovatif ve yüksek kaliteli hizmet sunan fuarlar organize etmek amacıyla kurulmuştur. Sektörel fuarlarda edinilen tecrübe ve bilgi birikimini, kâr amacını ikinci plana öteleyerek, katılımcıların minimum çaba ve maliyetle maksimum verimi alabilecekleri fuarlar organize etmeye yönlendiren yüzde yüz yerli sermayeli bir fuar organizasyon firmasıdır. Modern Fuarcılık, dünyadaki demiryolu fuarlarının temsilciliklerini de yapmaktadır.

. . .

Samsun'un ihracatı yüzde 14,3 arttı,…

Samsun’un ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 14,3 artarken en çok ihraç edilen ürün demir çelik oldu.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın