sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]

Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüllendirme Sistemine İlişkin Sonuçlar Paylaşıldı

Ticket markası ile kurumsal gider yönetiminde lider ve Türkiye’de de yemek kuponu hizmetini sunan ilk uluslararası firma unvanına sahip olan Edenred, kurumsal dünyada teşvik ve ödüllendirme sistemine ilişkin 6 aylık sonuçları paylaştı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 11 Aralık 2018 - 10:40
  • 4 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 125,2 bin kez okundu
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüllendirme Sistemine İlişkin Sonuçlar Paylaşıldı

Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın kullandığı Ticket Restaurant markasıyla yemek kartı sektöründeki liderliğini sürdüren Edenred, çalışanlarına en çok ödül veren sektörün ilaç ve sağlık söktörü olduğunu ve onu hizmet sektörünün takip ettiğini belirtti. En çok tercih edilen ödüllendirme yöntemi giyim, ayakkabı ürünlerinde geçerli Ticket Compliments Fashion hediye çeki oldu.

Ödüllendirme yapan firmaların çoğunluğu, iş merkezlerinin de yoğun olduğu Şişli, Beşiktaş, Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinde yer alıyorlar. Çalışanlarını İstanbul’dan sonra en çok ödüllendiren il Bursa olurken, ilk altı ay için kişi başı ödüllendirme miktarı 300 TL civarında gerçekleşti. Ticket Compliments Fashion çeki ile ödüllendirilen çalışanlar en çok markalı mağazaları tercih ederken, Ticket Compliments Universal çeki ile ödüllendirilen çalışanlar ise teknoloji marketlerine ilgi gösterdiler. Edenred, çalışanlarını hediye çeki ile ödüllendiren firmaların her segmentten çıktığını ve ortalama olarak 73 çalışanlı firmaların çalışanlarını ödüllendirdiğini belirtti. Ödüllendirmede yılın en bonkör zamanı yıl başı dönemi olurken yılın ilk yarısı dikkate alındığında en düşük ödüllendirme mayıs ayında gerçekleşti. Giyim, ayakkabı ve aksesuar alınabilen Ticket Compliments Fashion çekleri en çok ocak ayında kullanılırken, teknoloji, mobilya ve diğer giyim dışı kategorilerde geçerli Ticket Compliments Universal çekleri ise en çok şubat ayında kullanıldı.

Yarattığı ödüllendirme çözümleri ile Edenred, iş birliği yaptığı markalara ortalama 800 bin TL ek ciro yarattığını açıkladı.

Edenred Hakkında:

Edenred; 2017 yılında yüzde 78’i kart, mobil veya web kaynaklı olmak üzere yaklaşık 26 milyar Euro’luk işlem gerçekleştirmiştir. Kart, mobil, ya da online platform fark etmeksizin Edenred’in sunduğu çözümler, çalışanlar için satın alma gücünün artması, kurumlar için giderlerin etkin yönetimi ve üye işletmeler için de ek satış anlamına gelir. Edenred’in çözümleri aşağıdaki üç ana alan etrafında şekillenmiştir:

• Çalışan hakları (Ticket Restaurant yemek kartı)

• Araç ve mobilite çözümleri (Araç Çözümleri, seyahat çözümleri)

• Tamamlayıcı çözümler (Teşvik ve ödüllendirme çözümleri, sosyal yardım çözümleri, kurumsal ödeme çözümleri) Grup, Dünya çapında 44 milyonu aşkın çalışan, 770.000 firma ve kamu kuruluşu ve 1,5 milyon üye iş yerinden oluşan benzersiz bir networkü bir araya getirmektedir. Euronext Paris Borsası’nda işlem gören Edenred, 45 ülkede, 8.000’e yakın çalışanıyla hizmet vermektedir.

. . .

Uluslararası Finans Dünyasından TEB’e…

TEB - Türk Ekonomi Bankası, Euromoney dergisinin bu yıl düzenlediği Euromoney Global Nakit Yönetimi Anketi'nde iki farklı kategoride ödüllendirildi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın