sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Maden Savunma & Havacılık Çimento Sanayi

“Türkiye’nin ilk Nükleer Santrali projesinde yer aldık”

Keten Endüstriyel an itibariyle Savunma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Demir Çelik, Çimento, Maden, Elektronik ve yan kuruluşları başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet göstermektedir. Sahada bulunan satış ve teknik ekibimiz ile ...

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 15 Nisan 2021 - 17:28
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 5 dk okuma süresi
  • 130,1 bin kez okundu
“Türkiye’nin ilk Nükleer Santrali projesinde yer aldık”

KETEN ENDÜSTRİYEL HER GEÇEN GÜN SEKTÖRDE BÜYÜYOR!

 

Keten Endüstriyel Genel Müdürü İhsan Yıkılmaz ile gerçekleştirdiğimiz röportajı sizler için yayınlıyoruz.

İhsan Bey öncelikle firmanızı tanımak istiyoruz. Keten Endüstriyel ne iş yapar, ne zaman ticari hayatına başladı bu bilgileri bizimle paylaşabilir misiniz?

Tabi öncelikle sizleri burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Ve sizler aracılığı ile bizlerin verdiği ve vereceği mesajları okuyan tüm okurlarımıza sevgi saygı ve muhabbetlerimizi sunuyor, güzel bir yıl geçirmelerini temenni ediyoruz.

Sorunuza gelince Keten Endüstriyel, Pnömatik Sektöründe çok uzun yıllardır var olan daha sonrasında ise Bağlantı Elemanları, Hidrolik, Elektrikli, Akülü ve Otomasyonel Montaj ve Tork Ekipmanlarının da satışını bünyesine alan köklü ve her daim gelişime açık bir kuruluştur. Geçen zaman süresince Keten Endüstriyel satış öncesi ve sonrası hizmetleri ile pazarda ciddi bir yer edinmiştir. Bizler Keten Endüstriyel ve bütün çözüm ortakları olarak geçmişten aldığımız bilgi ve tecrübe birikimi ile yolumuza devam ediyoruz.

Peki İhsan Bey pazarda ciddi bir yerimiz oldu dediniz? Hangi Sektörlere hitap ediyorsunuz? Hangi Sektörler sizin hizmet alanınıza giriyor bu bilgileri de bizimle paylaşabilir misiniz?

Tabii ki Keten Endüstriyel an itibariyle Savunma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Demir Çelik, Çimento, Maden, Elektronik ve yan kuruluşları başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet göstermektedir. Sahada bulunan satış ve teknik ekibimiz ile devamlı sektör temsilcileri ile dirsek temasında olup, sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bizim Sektörün aktörleri ile olan ilişkimiz hiçbir zaman Müşteri-Tedarikçi ilişkisi olmadı biz her zaman ilişkimizi çözüm ortağı düzeyinde tutmaya özen gösterdik.  Bu nedenle de 2020 yılı dâhil geçen sürede çok önemli projelerde yer aldık ve faaliyet gösterdik. Ve ben İnanıyorum ki 2021, 2022 ve 2023 yıllarında önemli kurum ve kuruluşların zirve projelerinde yer alacağız ve faaliyet göstereceğiz.

 İhsan Bey “Bizim Sektörün aktörleri ile olan ilişkimiz hiçbir zaman Müşteri-Tedarikçi ilişkisi olmadı biz her zaman ilişkimizi çözüm ortağı düzeyinde tutmaya özen gösterdik” dediniz bunu biraz açar mısınız?

 Siz bir kuruluş olarak yola çıktığınızda amacınız sadece fatura kesmek ise bunu çok hızlı başarabilirsiniz. 

Ancak aynı hızda da gerileme yaşar hatta yok olursunuz. Ancak siz bir kuruluş olarak Sektörde var olmak istiyorsanız, Sektöre yön veren, önemli bir aktör haline gelmek istiyorsanız, başarı grafiğinizi hep istikrarlı bir şekilde çizmek istiyorsanız farklı olmanız gerekmektedir. İşte cümlelerimde geçen “Çözüm Ortaklığı” bizim en büyük farkımız ve en önemli özelliğimizdir. Bu özellik yıllar içerisinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve gayretler ile harmanlanmış ve Keten Endüstriyel Kimliğinin en önemli parçası olmuştur. Ben ve Ekibim bu özelliğimizi hiç yitirmek istemiyoruz.

Umarım zamanla bu özelliğimizi daha çok öne çıkaracak çalışmalar gerçekleştirip ve daha faydalı işlerde rol alacağız.

Bizler de sizi ve ekibinizi bu özellikten dolayı tebrik ediyoruz. Ve Başarılarınızın devamını diliyoruz. Peki, 2020 yılı İçerisinde yer aldığınız büyük projelerden bazılarını bizimle paylaşabilir misiniz? Pandemi Dönemi sizi nasıl etkiledi?

Çok Teşekkür ederiz. İnşallah bu özelliği hiç yitirmeyiz. Çünkü bu özellik bizi heyecanlandıran, heyecanımızı her zaman diri tutan, iş aşkımızı körükleyen çok önemli bir özelliktir. Bu nedenle bende sizin aracılığınız ile sahada faaliyet gösteren, işin mutfak kısmında ciddi fedakârlıklar yapan bütün mesai arkadaşlarımı tebrik ediyor, 2021 yılında da aynı başarı grafiğinin devam etmesini diliyorum.

Tabii Global anlamda ciddi bir sorun ile savaşıyoruz. Tüm Dünya’yı etkisi altına alan bir salgın ile hep birlikte mücadele ediyoruz. Sorunuzu cevaplamadan önce Pandemi süresi boyunca bizlerin sağlığı için kendi sağlığından vazgeçen, ciddi fedakârlıklar ile çalışmalarını kesintisiz sürdüren başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, tüm emekçi kardeşlerimize saygılarımızı sunuyor, çok teşekkür ediyorum. Tabii bu süreçte hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Haktan Rahmet diliyorum. Tedavisi hala devam eden bütün yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Umarım Ülke olarak bu süreci bir an önce atlatır ve yolumuza kaldığımız yerden daha güçlü olarak devam ederiz.

Pandemi süreci her sektörde olduğu gibi tabii ki bizleri de etkiledi. Özellikle mevcut projelerimizin devamlılığını sağlama noktasında ciddi sorunlar yaşattı. Ancak ülke olarak göstermiş olduğumuz birlik ve beraberlik ruhu bu süreçte bizlerin de önünü aydınlatan en önemli etken olmuştur. Özellikle Üretim noktasında bütün zorluklara karşı gösterilen devam direnci bizleri ayakta tutan en önemli etkenlerden olmuştur.

Bununla birlikte 2020 yılı içerisinde birçok önemli projede faaliyet gösterdik. Bunlardan bazılarını açıklamam gerekirse; Türkiye’de ilk defa üretimi yapılan Solunum cihazı projesinde üretim istasyonlarının kurulumunu gerçekleştirdik. Dünyanın en uzun asma köprüsü özelliğini taşıyacak olan Çanakkale 1915 Köprüsünün devam eden projesinde çalışma fırsatı bulduk. Yine başka bir önemli proje olan Türkiye’nin ilk Nükleer Santrali projesinde yer aldık. Bunun gibi birçok projede yer alarak önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Umarım 2021 yılı içerisinde de mevcut projelerimizi tamamlama ve yeni projeler daha büyük hedeflere yürüme fırsatı buluruz.

İhsan Bey bu değerli bilgiler için teşekkür ederiz.

Peki, çözüm ortaklarınız sizlere nasıl ulaşıyor. Yani sizlerle nasıl irtibata geçiyor. Bundan sonra sizlerle çalışmak isteyenler için de bu bilgileri bizimle paylaşabilir misiniz ve ayrıca toparlamak gerekirse sektör için son sözlerinizi alabilir miyiz?

 Biz her zaman “ İş işin referansıdır.”  Felsefesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu nedenle de gerçekleştirdiğimiz projeleri bir sonraki işin referansı olacak düşüncesiyle eksiksiz gerçekleştiriyoruz. Çözüm ortaklarımız bizlere www.ketenendustriyel.com adresinden 7/24 ulaşabilir. Pnomatik Ekipmanlar, Hidrolik Ekipmanlar, Bağlantı Elemanları ve Elektrikli, Akülü Tork Ekipmanları ile ilgili Satış öncesi ve Satış Sonrası Hizmetlerimizden faydalanabilir. Ayrıca 2021 Yılı İtibariyle gerçekleştirdiğimiz Online Eğitimlerimiz için kayıt oluşturabilir.

Son olarak belirtmek isterim ki Türkiye’de son derece verimli ve derin bir sektör var. Ve sektör yetkilileri çalışmalarını sürdürürken gerek ekipman konusunda gerekse eğitim konusunda çözüm ortaklarına ihtiyaç duyarlar. Bizler bundan önce olduğu gibi bundan sonra da İlgili sektörlerimiz için çözüm ortağı olmaya ve yön belirlemeye devam edeceğiz. Bir kez daha ziyaretinizden dolayı sizlere ve sizler aracılığıyla mesajlarımızı okuyan herkese teşekkür ediyorum.

. . .

Tosyalı, İskenderun yatırımını…

Tosyalı Holding, İskenderun tesisine yapacağı yatırımın büyüklüğünü 2.5 milyar dolara yükseltti.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın