sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Türkiye’nin zırh çeliğini üreten Miilux OY, yurt dışına bağımlılığı azaltacak

OYAK’ın yerli üretimi güçlendirmek üzere bünyesine kattığı şirketi Miilux OY, ithalatı sıfırlayacak son teknoloji ürünlerini IDEF’21 Savunma Sanayi Fuarı’nda sergiliyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 18 Ağustos 2021 - 11:02
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 2 dk okuma süresi
  • 129,3 bin kez okundu
Türkiye’nin zırh çeliğini üreten Miilux OY, yurt dışına bağımlılığı azaltacak

OYAK’ın yerli üretimi güçlendirmek üzere bünyesine kattığı şirketi Miilux OY, ithalatı sıfırlayacak son teknoloji ürünlerini IDEF’21 Savunma Sanayi Fuarı’nda sergiliyor. Yıllık 38 bin ton kapasite ile zırh çeliği ve aşınmaya dirençli çelik üretip, Türkiye’nin zırh çeliği ihtiyacını karşılayan Miilux OY,yurtdışına bağımlılığı azaltmayı hedefliyor.

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde, T.C. Milli Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde organize edilen IDEF’21 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı, İstanbul'da bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 17-20 Ağustos tarihlerinde düzenleniyor. Türkiye savunma sanayine zırh çeliği ve aşınmaya dayanıklı çelik üreterek yurt dışına bağımlılığı azaltma hedefiyle üretimini sürdürenMiilux OY, son teknoloji ürünlerini fuar boyunca ziyaretçileri ile buluşturacak.

 

Türkiye’nin yerli zırh çeliği üretme hedefi doğrultusundaOYAK,2019 yılındaFinlandiya merkezli Miilux OY firmasının çoğunluk hisselerini satın aldı. Satın almayla birlikte OYAK, Finlandiya ve Polonya’daki fabrikalara ilave olarak; Manisa’da da Türkiye’nin ilk ve tek yassı çelik ısıl işlem fabrikasını kurdu.Türkiye'nin zırh çeliği ihtiyacının tamamını karşılamak için çalışmalarını sürdüren Miilux OY,Erdemir ve İsdemir tarafından üretilen nitelikli yassı çeliği kullanarak gerçekleştirdiği yıllık 38 bin tonluk üretimle, ülkemize zırh çeliği ithalatını sıfırlama hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Miilux OY, 20 yıllık tecrübesi ile en kaliteli zırh çeliğini üretiyor

Türkiye’nin zırhı Miilux OY, savunma sanayi sektöründe kullanılanzırh çeliği olan MiiluxProtection 280T’yi üretiyor. Bu zırh çeliği muharebe tankları, zırhlı muharebe, zırhlı personel taşıyıcıları gibi zırhlı araç tasarımlarında tercih edilen, patlama ve şok dalgalarına karşı dirençlive yüksek tokluğa özelliklerine sahip. Miilux’unProtection 440T ürünü ise, zırhlı araçların yan duvarlarında ve tabanlarında delinme, darbe ve patlamaya karşı direnç gerektiren uygulamalarda kullanılıyor.Protection 500T ürünü, zırhlı araçların şekillendirme gerektiren parçalarında yan duvar, tavan ve taret kısımlarında kullanılıyor. MiiluxProtection 600T ise en yüksek sertliğe sahip zırhlı araç üreticileri tarafından kaynak-büküm yapılmadan add-on ve stand-alone amaçlı mevcut tasarımlarda şekillendirilebilme özelliği sayesinde tercih ediliyor.

 

Araç üstü ekipman, iş makinaları ve madencilik sektörlerinde damper, kova, ataşman ve konveyör gibi aşınmaya dayanıklı ürün tasarımlarında kullanılan Miilux 400-450-500ürünleri ile aşınmaya dayanıklı çelik üretimine devam eden Miilux OY, ısıl işlem görmüş yüksek mukavemetli çelikler konusundaki Ar-Ge çalışmalarına ise devam ediyor.

 

YerliüretimleülkeekonomisinekatkısağlayanMiilux OY, ihracatınıda artıracak

Türkiye’nin zırh çeliği dahil tüm yüksek mukavemetli çelik ihtiyacını, dış kaynaklara gerek kalmadan karşılayabilecek durumda olan Miilux OY, OYAK’ın global vizyonu çerçevesinde hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyüme hedefiyle faaliyetlerine devam ediyor. Türkiye’de de BMC, Otokar, FNSS, Nurol Makina, Katmerciler, Roketsan, Aselsan gibi savunma sanayinin lider şirketlerine ürün sağlayanMiilux OY,Almanya, Ukrayna, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Özbekistan, Pakistan, Güney Afrika ve Nijerya gibi ülkelerinihracat pazarında yer alarak da yurtdışı pazarında gücünü artırma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

 

MiiluxOY’unstandı, IDEF’21 Savunma Sanayi Fuarı’nda 7. Hol 710 A alanında, 17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

 

. . .

"Hibrit Ekiplerin Yönetimi"

Dijital çağ ile birlikte pandemi dönemi esnek çalışma modellerinin çalışma hayatımızda daha yoğun uygulanmasına neden olmaktadır. Geleceğin liderlerine bu doğrultuda yeni roller düşmektedir.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın