sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

TUV SUD, Salzgitter'den Yeşil Yassı Çeliği Onayladı

Salzgitter AG, ilk Avrupalı ​​çelik üreticisi olarak ürün yelpazesini düşük CO2 çelik kalitelerini içerecek şekilde genişletiyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 6 Nisan 2021 - 19:09
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 127,6 bin kez okundu
TUV SUD, Salzgitter'den Yeşil Yassı Çeliği Onayladı

Salzgitter AG, ilk Avrupalı ​​çelik üreticisi olarak ürün yelpazesini düşük CO2 çelik kalitelerini içerecek şekilde genişletiyor.

 

Salzgitter AG, ilk Avrupalı ​​çelik üreticisi olarak ürün yelpazesini düşük CO2 çelik kalitelerini içerecek şekilde genişletiyor. TUV SUD'dan VERIsteel sürecine dayalı iki uygunluk beyanı aldı. Prosedür, çelik üretiminde ürüne özgü CO2 emisyonlarının doğrulanmasını sağlar ve dekarbonizasyon sürecine eşlik eder. Düşük CO2 kaliteleri, Peine elektrikli çelik fabrikasında, Salzgitter'deki haddehaneler ve galvanizleme tesisleri ile birlikte üretilmektedir. Çeşitli sektörlerden müşterilerden büyük ilgi görmektedirler. 2018'den elde edilen verilere dayanarak, TUV SUD, yassı çelik üretimi için iki proses rotası için muhasebe prosedürünü doğruladı.

Ürüne özgü CO2 Emisyonlarının kanıtı için, ilgili tüm süreçlerin ve malzeme akışlarının haritasını çıkarmak gerekir. Bu amaçla TUV SUD, DIN EN ISO & IEC 17029 ve diğer uluslararası standartları temel alan VERIsteel sürecini geliştirmiştir. Bu standarda göre ilk iki uygunluk beyanıyla, test ve belgelendirme hizmeti sağlayıcısı, Salzgitter AG'nin iki işlem yolu için temelin doğru tanımını onaylar.

 

. . .

Savunmada 104 Ar-Ge projesine 3,5 milyar lira destek…

Savunma Sanayi Başkanlığında (SSB) 2020 yılı içinde başlatılan Ar-Ge projeleri için tören gerçekleştirildi.Tören, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Milli Savunma Bakanlığı ve projelerde yer ala


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın