sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina Otomotiv

Uğur Dalbeler: “Son 4 Haftadır Hiç Sipariş Alamadık”

Çelik İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı ve ÇOLAKOĞLU Metalurji A.Ş. CEO'su Ugur Dalbeler, ikinci çeyrekte salgının ihracat üzerindeki etkilerinin daha derin bir şekilde hissedileceğini söyledi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 15 Nisan 2020 - 03:16
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 181,1 bin kez okundu
Uğur Dalbeler: “Son 4 Haftadır Hiç Sipariş Alamadık”

Çelik İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı ve ÇOLAKOĞLU Metalurji A.Ş. CEO'su Ugur Dalbeler, ikinci çeyrekte salgının ihracat üzerindeki etkilerinin daha derin bir şekilde hissedileceğini söyledi. Şu anda çelik üretiminde tamamen durmanın söz konusu olduğunu kaydeden Dalbeler, Türkiye çelik sektörünün son 4 haftada hiçbir ihracat siparişi alamadığını belirtti.

Dalbeler, “Eğer son 4 haftada yaşadığımız durum devam ederse, çelik sektöründe tamamen duruşlar kaçınılmaz olacaktır. Yani ihracatta 2020’nin ilk yarısında beklentilerin ötesinde, daha ciddi şekilde daralma olabilir” diye konuştu. Çelik ihracatı, salgının dünyaya yayıldığı Mart'ta, %25 geriledi. Otomotiv ve beyaz eşya gibi dev sektörlere mal tedarik eden çelik ihracatçıları, önümüzdeki birkaç ay daha ihracattaki düşüşün devam edeceğini belirtiyor. Otomotiv: Mart-Nisan-Mayıs aylarının toplamında dünya üretiminde yüzde 80’lik bir kayıp söz konusu olacak. Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında ise üretimin %50-60 seviyelerine ancak ulaşacağını düşünüyoruz. Makina: Mart ayında ihracatı %10 düşen sektörde, yeni siparişler neredeyse tamamen durmuş halde. Sektör makine ihracatı için gerekli olan yeni yatırımlarda 2 yıl düzelme beklemiyor. hashtag

. . .

Sanayi kenti Bursa'dan ilk çeyrekte 3,6 milyar…

Türkiye'nin önemli sanayi kentlerinden Bursa'dan yılın ilk çeyreğinde 180 ülke ve özerk bölge ile serbest bölgeye 3 milyar 567 milyon 653 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın