sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Simya Hidrolik Ziyaret Edildi

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Babür Özçelik, ASELSAN çözüm ortağı, aynı zamanda da Bosch Rexroth Ana Bayii, hidrolik, pnömatik ve otomasyon hizmeti veren Simya Hidrolik’i ziyaret etti.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 25 Temmuz 2019 - 13:37
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 131,6 bin kez okundu
Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında  Simya Hidrolik Ziyaret Edildi

Üniversite-Sanayi işbirliğinin önemine vurgu yapan Rektör Özçelik, “gelişen, büyüyen ve en önemlisi de dijitalleşen teknolojide üniversite-sanayi işbirliği ile ortaya çıkan başarılı sonuçlara hepimiz şahit oluyoruz. Üniversitedeki potansiyelin, sanayiye aktarılarak ekonomik anlamda değere dönüşmesine katkı sağlanması, yüksek katma değer üretimine destek olunması bizim sorumluluk alanlarımızdan biridir. Bu çerçevede üniversitemizdeki görevli akademisyen arkadaşlarımızla birlikte ülke ekonomimize büyük katkı sağlayan firmalarımızı ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulunuyoruz.” dedi.


Üniversite-sanayi işbirliğine her zaman hazır olduklarını dile getiren Simya Hidrolik Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin, “Şirket olarak ana hedefimiz yerli ve milli üretim yaparak ülkemize yüksek katma değer sağlayan ürünler ortaya çıkarmaktır. Bu doğrultuda şirket olarak birçok projede yer aldık. Özellikle savunma sanayi alanında önemli adımlar atıyoruz. Başta Aselsan olmak üzere savunma sanayi ana üreticileri ile çeşitli projelerde yer almanın gururunu yaşıyoruz. 


Tabi ki bu başarının ardında güçlü bir mühendis kadrosu ve ekip çalışmasının imzası bulunmaktadır. Şirketimizde üniversitelerimizin mühendislik bölümlerinde okuyan genç arkadaşımızla okul harici zamanlarda birlikte projeler üzerinde çalışıyor, AR-GE çalışmalarına dahil olmalarını sağlıyoruz. 


Mühendis adayı arkadaşlarımız bir yandan stajlarını tamamlıyor, bir yandan da firma olarak üniversite-sanayi işbirliğine bizimle birlikte katkı sağlıyorlar. Yeni mezun mühendislerimize iş imkanı sunarak alanlarında uzmanlaşmalarına öncülük etmiş oluyoruz. Önemli olan bu noktada “Ben Ülkeme ve milletime nasıl faydalı olabilirim” düşüncesinde olan, samimiyet ve gayretle çalışan yeni mühendisler yetiştirmektir. 


Çünkü dünyada, teknolojik üstünlükle güçlü ülke olmaya çalışan ve sürekli değişen bir döngüden bahsediyoruz. Bu döngüde Türkiye olarak hep en iyi durumda olmak zorundayız. Bu kapsamda Sayın Rektörümüz bugün şirketimizi ziyaret ettiler. Kendileriyle verimli bir görüşme gerçekleştirdik.” dedi.


Görüşme sonrası Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ve beraberindeki heyet üretim sahasını gezerek, incelemelerde bulundu.

. . .

Dünyanın En büyük Çelik Üreticisi…

'Yenilikçi teknolojiler' sloganıyla, Endüstri 4.0'a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan, tamamen kendi öz kaynaklarıyla üretip dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği son teknolojili ürünleriyle, global arenadaki yükselişini sürdürüyor.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın