sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Çelik Servis Merkezleri

World Steel Shop Yönetim Kurulu Başkanı – Sönmezler Metal Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Zülfikarlı “HEDEFİMİZ 35.000 ÜYE”

Demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Sönmezler Metal ve yeni bir proje olarak hayata geçirilen World Steel Shop; gerek yurtiçi gerekse yurtdışında etkin faaliyetlerini sürdürebilmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 17 Ekim 2019 - 11:50
  • 3 yıl önce yayınlandı
  • 4 dk okuma süresi
  • 135,9 bin kez okundu
World Steel Shop Yönetim Kurulu Başkanı – Sönmezler Metal Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Zülfikarlı  “HEDEFİMİZ 35.000 ÜYE”

Demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Sönmezler Metal ve yeni bir proje olarak hayata geçirilen World Steel Shop; gerek yurtiçi gerekse yurtdışında etkin faaliyetlerini sürdürebilmek adına çalışmalarını sürdürüyor. 2019 yılı Haziran ayında faaliyete geçen WSS, dünyadaki tüm demir çelik, makine ve lojistik sektöründeki firmaları bir araya getiren bir internet platformu olarak karşımıza çıkıyor.

 

World Steel Shop Yönetim Kurulu Başkanı - Sönmezler Metal Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Zülfikarlı ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

World Steel Shop projenizden bizlere bahseder misiniz? Projeyi ne zaman hayata geçirdiniz? Bu proje ile hedefleriniz neler?

 

Web sitemiz Haziran 2019 itibariyle yayına başladı. Dünyanın birçok noktasından ziyaretçi almaya başladık. Özellikle Avrupa ülkeleri bu listenin başında geliyor. Mobil uygulamalarımızda Eylül ayı itibariyle uygulama marketlerindeki yerini aldı. Android cihazlar için PlayStore ve IOS cihazlar için AppStore’dan uygulamamızı “World Steel Shop” indirebilirsiniz.

 

Türkçe ve İngilizce! Web sitemizi ve Mobil uygulamamızı Türkçe ve İngilizce dil seçeneği ile kullanabilirsiniz.

 

World Steel Shop dünyadaki tüm demir çelik, makine ve lojistik sektöründeki firmaları bir araya getiren bir internet platformudur. Web ve Mobil Uygulama olarak tasarlanan platformumuz Pazaryeri, Rehber ve Online iletişim tabanı ile sektörde bir ilktir.

Teknolojisi ve güvenlik önlemleri ile tüm firmaların güvenli ticaret yapabileceği, bilgilerini paylaşarak iletişim kurabilecekleri hızlı ve kolay arayüze sahiptir.

 

Sisteme üye olarak giriş yapıyorsunuz. Faaliyet alanlarınıza göre tüm firma bilgilerinizi girerek Dünya çapında bulunabilir bir alt yapı ile yeni işler yeni iş ortaklarına sahip oluyorsunuz. Yıllık üyelik ücretini ödeyerek;

 

i.          Sisteme üye olan tüm firmaları görebilir,

ii.         Talep oluşturup teklif toplayabilir,

iii.        Mevcut taleplere teklif verebilir,

iv.        Harita üzerinden konuma göre firma araması yapabilir,

v.         Firma yetkilileri ile mesajlaşabilir,

vi.        Analiz ve raporları inceleyebilir,

vii.       Fuar, sempozyum vb etkinliklerden haberdar olabilir,

viii.      Teşvik, ihracat fırsatları gibi konuları takip edebilirsiniz.

 

Özetle, sektöre ve paydaşlarına dair her işlem tek bir adreste elinizin altında demektir.

 

Neden World Steel Shop; dünya artık nesnelerin interneti, yapay zeka ve uzay bilimi ile çok hızlı ilerliyor. Günümüz internet teknolojileri ile yapabileceklerimizin en iyisini sunmaya çalışıyoruz. Sadece web tabanlı değil Mobil Uygulamamız ile de üyelerimizi anlık bilgilendirmelerle her zaman güncel tutuyoruz.

 

 

“Her koşulda Türkiye’nin değerlerine ve genç nüfusuna

güvenerek yatırımlarımıza devam etmeliyiz”

 

 

Günlerce teklif beklemeye son! Rekabetin bu denli hızlı olduğu bir düzende biz de sistemimizde özel eklemeler yaptık. Üyelerimiz stok dosyalarını sisteme ekleyerek tüm ürün listesini paylaşmış oluyor. Diğer üyeler her firmanın ürün listesine göre hemen sipariş verebiliyor. Sipariş anlık olarak mail ve uygulama bildirimleri ile yetkiliyi haberdar ediyor.

Güncel piyasa bilgisi! Sektörde anlık değişen fiyatlar kurlar bilgiler hemen cebinizde! Mobil uygulamamız ile hemen güncel piyasayı takip edip, bilgi alabileceksiniz.

 

World Steel Shop projesi ile Pazar payınız oldukça genişleyecek. Bu proje sayesinde hangi ülkelerle iş birliği yaptınız?

 

Google SEO ile Dünya’da 23 ülkede (Demir Çelik – Makine ve Lojistik Sektörünün hareketli olduğu) firmalarımız en üst sırada çıkacak. 3 ay önce ilk yayına başladık. Şuanda Türkiye ve Azerbaycan’dan toplam 100+ üyemiz var. Bu bize inanılmaz bir moral motivasyon kaynağı oldu. Ülkemize döviz girdisi sağlamak, tüm firmalarımıza ihracat yapabilmesi için vesile olacak olmanın hazzı tüm ekibimizin motivasyon kaynağıdır.

 

World Steel Shop ile 2020 yıl sonu için hedef cironuz ne olacak?

 

2019 yılının ikinci yarısında hayata geçen projemiz için ilk veriler 2020 yılında bize ışık tutacaktır. 2020 yılı için planladığımız PR çalışmaları sonucunda Dünya genelinde toplam 35.000+ üye hedefi vermektedir. Bu rakam Ülkemiz için çok büyük bir döviz girdisi sağlayacaktır.

 

Çelik fiyatları yılın kalan 4 aylık döneminde sizce nasıl bir yol izleyecek?

 

Haziran ayı itibari ile Demir fiyatları geriledi, 2019 yılı sonuna kadar Global çapta daha da zor bir piyasa bizleri beklemektedir. Maliyetlerimizi daha da düşürerek rekabet edebilir seviyeye gelmeliyiz.

 

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi planladığınız projeleriniz neler?

 

Demir çelik sektöründe faaliyet gösteren firmamız Sönmezler Metal için Endüstri 4.0 adına gerekli tüm yatırımları yaparak yolumuza teknolojik değişimle devam etmekteyiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

 

Sektördeki tüm paydaşlarımızla ve rakiplerimizle kendimizi geliştirecek şekilde rekabet ederek ülkemiz için daha fazla çalışmalıyız. Her koşulda Türkiye’nin değerlerine ve genç nüfusuna güvenerek yatırımlarımıza devam etmeliyiz.

 

ŞAHİN ZÜLFİKARLI KİMDİR?

 

Şahin Zülfikarlı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladıktan sonra 2010 yılında Türkiye’ye gelerek eğitimine ve ticari faaliyetlerine İstanbul’da devam etmiştir.

 

Şahin Zülfikarlı Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. ZÜLFİKARLI ailesinin güçlü ticari varlığı sayesinde çok küçük yaşlarda iş hayatıyla tanışmış ve kendini yetiştirme fırsatına erişmiştir. 

 

Edindiği deneyimleri ve kazanımları Türkiye’nin önde gelen sektörleri için kullanarak Demir Çelik, İnşaat, Turizm ve Medya alanlarında yatırımlarını yoğunlaştırmış, kalite ve bilgiyi referans alan, gelişen dünyanın yenilikçi yapısına uygun projeleriyle

iş hayatında güven veren ve fark yaratan bir liderlik misyonu üstlenmiştir.

. . .

BUMATECH Fuar sayısı

Demir çelik store Dergisi Heryıl olduğu gibi bu yılda BURSA BUMATECH Fuarında katılımcı olarak yer alacak olup Kasım 2019 sayısı BUMATECH Sayısı olarak


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın