sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Sac Çelik Servis Merkezleri

“Yaptığımız yatırımlarla kapasitemizi 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz”

Galva MetalYurtiçi Satış Müdürümüz Elif Yalgı ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 27 Aralık 2022 - 17:09
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 3 dk okuma süresi
  • 125,4 bin kez okundu
“Yaptığımız yatırımlarla kapasitemizi 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz”

Galva MetalYurtiçi Satış Müdürümüz Elif Yalgı ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.
“Galva Metal olarak 2021 yılında da satış hacmimizi arttırmaya devam ettik”
Galva Metal’i tanıyabilir miyiz? Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerden bizlere bahseder misiniz?
2005 yılından bu yana yassı demir çelik ürünleri ticareti yapmaktayız. 2011 yılında kurulan ve her geçen yıl yatırımlarımızla büyüyen Çelik Servis Merkezimizde 0.15mm ile 6.00mm kalınlık aralığında çeşitli kalitelerde galvaniz, aluzink, boyalı sac gibi kaplamalı sacların yanında soğuk ve sıcak sac ticaretimizi de geliştirerek ürün gamımızı arttırmaktayız. 3 adet dilme, 2 adet boy kesme, H10 ve 27/200 formlarında trapez, oluklu sac, mahya, gofraj ve hadde hatlarımız ile 3 vardiya olarak çalışıyor ve 24 saat müşterilerimize hizmet veriyoruz. Üretimine başladığımız metal çit ‘’Galva Fence’’ ürünümüz ile son kullanıcıya hitap ediyoruz. Ayrıca klips, agraf gibi alçıpan aksesuarları üretimine devam etmekteyiz. Pres hattımızla ilgili önümüzdeki dönemlerde planlanan farklı projelerinde olduğunu belirtmek isterim.  Gözyaşı desenli sac iç ve dış piyasalarda oldukça fazlatalep görüyor. 0.90-4.00mm kalınlık aralığında sıcak sac, soğuk sac ve galvanizli sacdan üretim yapmaktayız. Böylelikle kaplamalı sacla birlikte sıcak ve soğuk sacları da stokta bulundurarak ticaret hacmimizi genişletmekteyiz.
Bu sene 16. yılını kutlayan Galva Metal; Kocaeli’nde 15.000 m2 alan üzerinde 177 kişi istihdam eden, 3 vardiya çalışarak 24 saat üreten ve sevk eden kaplamalı demir çelik ürünlerinde Türkiye’nin en büyük Çelik Servis Merkezidir. Üretimde tüm hatlarımız 3 vardiya çalışmaktadır. Bunun yanında sevkiyat departmanımızı da 3 vardiyaya çıkararak sevkiyat hızımızı arttırdık. Kesintisiz üretim ve sevkiyat ile 7/24 çalışıyoruz.
Finansal piyasalarda yaşanan döviz artışları hepimizi olumsuz etkilemektedir. Birçok firma döviz bazında ödeme kabul ederken biz TL tahsilat ve TL fiyatlandırma seçeneğine devam etmekteyiz. Zorlu süreçlerde müşterilerimizin yanında olarak farklı finansal opsiyonlar sunabilmekteyiz.
Üretiminizin ne kadarını ihraç ediyorsunuz? Ağırlıklı olarak hangi ülkelere ihracat yapmaktasınız?
İhracat odaklı kurulan firmamız üretim kapasitemizin artması sonucu iç pazardaki hacmimiz de paralel olarak sürekli artış göstermektedir. Bu yıl satışlarımızın %50 ihracat %50 iç piyasa olarak tamamlanması ön görülmektedir. Romanya ve Bulgaristan iştiraklerimiz başta olmak üzere dünyanın hemen hemen her yerine ihracat yapmış bulunuyoruz. Hem satış olarak hem de iştirak olarak doğru zaman, doğru yer ve doğru insan kaynağı birleşiminde farklı lokasyonlarda yer almaya devam edeceğiz.
2021 yılı firmanız açısından nasıl bir yıl oldu? 2022 yılı hedefleriniz nelerdir?
Bu sene de pandeminin etkisiyle fiyat artışları ilk yarıda da devam etti. 2020 yılındaki kadar olmasa da uzun üretim terminleri ve lojistik problemleri devam etmektedir. Yaz döneminde yaşanan durgunluk sebebiyle bir miktar düşüş olsa da Ekim itibariyle tekrar artışa geçti. Fiyatlar daha önce arz-talep dengesinde oluşurken pandemi ile birlikte sadece talebe bakmaksınız, fiyatlar, hurda/cevher fiyatları, lojistik sıkıntılar, kotalar gibi ileri dönem beklentilere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu şekilde fiyatlarda iniş- çıkışların devam edeceğini düşünüyoruz. Galva Metal olarak 2021 yılında da satış hacmimizi arttırmaya devam ettik. 100.000 ton sevk rakamına Kasım ayında ulaşarak yılsonu hedefimize yaklaştık. 2022 yılında da %20’lik artış planlıyoruz.
Dijitalleşme çalışmalarınız ve yatırımlarınız var mı?
Sektörümüzde bir ilk olan mobil uygulamamız ile müşterilerimiz istedikleri zaman istedikleri yerden sipariş verebilecek, mevcut sipariş ve sevklerini takip ederek, cari bilgilerine ulaşabilme kolaylığına erişebilecektir. Özellikle pandemi döneminde zaman zaman uzaktan çalışan müşterilerimize büyük kolaylık sağlamıştır.
Önümüzdeki 5 yıllık süreçte öncelikli konularınız, hedefleriniz neler olacak?
Çelik servis merkezimize 2 yeni dilme hattının, 2. Paketleme hattının ve blankingline hattının siparişleri verildi. Bu yatırımlarla kapasitemizi 2 katına çıkarabileceğiz. Müşterilerimize kaliteli ve daha hızlı hizmet sunmaya devam edeceğiz. Amacımız her zaman az bulunan, üretimi zor, katmadeğeri yüksek ürünler üzerine yatırım yaparak ve Türkiye’de ve Dünya’da yeni iştirakler kurarak büyümeye devam etmek olacaktır.

. . .

Çebid Türkiye'Nin Yeni Düzenlemelerle…

Çelik Boru İmalatçıları Derneği (ÇEBİD) çelik boru sektörüne yönelik değerlendirmelerini açıkladı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın