sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik

Yassı çelikte dampinge karşı vergi uygulanacak

Ticaret Bakanlığı, yürütülen damping soruşturmasının tamamlanması sonucunda Avrupa Birliği ve Güney Kore'den ithalata dampinge karşı önlem vergisi uygulanmasına karar verdi.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 7 Temmuz 2022 - 12:25
  • 8 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 125,2 bin kez okundu
Yassı çelikte dampinge karşı vergi uygulanacak

Ticaret Bakanlığı, alaşımlı veya alaşımsız, (plakaj hariç) herhangi bir kaplama işlemine tabi tutulmamış sıcak haddelenmiş yassı çelik ithalatına yönelik başlatılan ve Ticaret Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen damping soruşturmasının tamamlanması neticesinde Avrupa Birliği ve Güney Kore'den ithalata dampinge karşı önlem vergisi uygulanmasına karar verdi.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, "Yürütülen soruşturma sonucunda, soruşturma konusu ürünün AB ve Güney Kore’den dampingli fiyatlarla ithal edildiği ve bu ithalatın yerli üretim dalında zarara neden olduğu tespit edilmiştir. Ticaret Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü tarafından yürütülerek tamamlanan soruşturma sonucunda ulaşılan bilgi ve bulguları içeren Bilgilendirme Raporu Ek-2’de yer almaktadır" denildi.

Kararda, bu çerçevede, soruşturma neticesinde ulaşılan tespitleri değerlendiren Kurulun kararı ve Ticaret Bakanının onayı ile eşya tanımı ve menşei belirtilen eşyanın Türkiye’ye ithalatında belirlenen oranlarda dampinge karşı kesin önlemlerin uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

. . .

Çatı Alanı Kısıtlı Fabrikalara…

Ağır sanayi sektörleri, ‘’Sınırda Karbon Düzenlemesi’’ne geçiş sürecinde öncelikli sektörler arasında yer almaktadır.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın