sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Çelik Servis Merkezleri Metal İşleme Paslanmaz Kimya Gıda Sanayi

Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz

Poyraz Paslanmaz’ın temelleri 1977 yılında Hüseyin Demir tarafından atıldı. Karaköy Perşembe Pazarı’nda kurulan firmada; galvaniz, paslanmaz çelik, bakır, alüminyum gibi her türlü metalin satışı yapıldı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 13 Nisan 2022 - 19:20
  • 11 ay önce yayınlandı
  • 5 dk okuma süresi
  • 125,5 bin kez okundu
Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz

Poyraz Paslanmaz Genel Müdürü Poyraz Demir ile gerçekleştirdiğimiz röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

 “Zengin ürün çeşitliliğimiz, kalitemiz ve stok gücümüz ile sektörde fark yaratıyoruz”

 Öncelikle firmanızı tanıyabilir miyiz? Firmanızın kısa tarihçesi ve bu günlere gelişi hakkında bilgi alabilir miyiz?

Poyraz Paslanmaz’ın temelleri 1977 yılında Hüseyin Demir tarafından atıldı. Karaköy Perşembe Pazarı’nda kurulan firmada; galvaniz, paslanmaz çelik, bakır, alüminyum gibi her türlü metalin satışı yapıldı.

1986 Yılında Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınan firmamız yılların getirdiği deneyim ve uzmanlıkla sanayinin ihtiyacı olan paslanmaz çeliğin tedarik edilmesi ve işlenmesi alanında hizmet vermeye başladı.

Poyraz Paslanmaz, günümüzde 12.000 metrekare kapalı alanda, sahip olduğu ileri teknolojik makine parkuru ve nitelikli iş gücü ile dünyanın işlenmesi en zor ürünü paslanmaz çeliği hayatın her alanında kullanılmak üzere şekillendiriyor ve servis ediyor.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize sunmuş olduğunuz yassı, uzun mamüller ve diğer ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Zengin stoklarımız ile paslanmaz çeliğe dair tüm ürün çeşitlerinde:

Uzun mamüller; çubuk, lama, köşebent, boru, profil gibi birçok ürün gamı…

Yassı mamüller; sac, rulo gibi birçok ürün çeşidini hem işlemekte hem de müşterilerimizin her talebini ustalıkla yerine getirmekteyiz.

Makine parkurunuz; boy kesme hattınız, taşlama fırçalama hattınız ve bünyenizde bulunan diğer teknolojilerden ve teknik özelliklerinden bizlere bahseder misiniz?

Uluslararası standartlarda geniş ve son teknolojik makine parkurumuzda; boy kesme, dilme, taşlama, fırçalama, lazer kesim, plazma kesim, abkant büküm, giyotin ve şerit testere gibi farklı prosesleri ustalıkla gerçekleştirmekteyiz.

 Makine parkurumuzda tüm prosesleri uluslararası standartlara uygun toleranslarda ve yüksek kesme ve işleme kalitesinde gerçekleştirilmekteyiz.

Paslanmaz ürünlerimizin paket ağırlığı müşteri isteğine göre ayarlanmakta ve paletler dış etkilerden korunacak şekilde standartlara uygun olarak paketlenip ambalajlanmaktadır.

Aylık ve yıllık üretim / satış rakamlarınız (ton/fiyat) hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Yıllık üretimimizi 50 bin ton olarak sürdürürken, aylık bazda 2000 ton satış miktarımız mevcut. İhracat departmanımız ile bu satış miktarlarımızı her geçen gün daha da ileriye taşımaktayız

 

Hammaddeyi nerelerden temin ediyorsunuz?

Hammaddemizi donanımlı ve sektöründe tecrübeli import (İthalat) ekibimiz ile yurt dışı 30’dan fazla ülkede (Avrupa birliği ülkeleri, Çin, Hindistan, Kore) bulunan üreticilerden tedarik etmekteyiz.

Temin ettiğimiz tüm ürünlerimizin kalite kontrollerini stoklarımıza aldığımız anda dünya standartları adı altında kontrol etmekte, tüm ithalat ürünlerimizi sertifikaları ile stoklarımızda mevcut tutmakta ve müşterilerimize kalitemizi bu şekilde temin etmekteyiz.

Sanayiciler niçin sizi tercih etmeli? Müşterilerinize ne gibi avantaj ve ayrıcalıklar sunuyorsunuz?

Kalite hizmet politikamız ve ISO 9001 kalite standartlarımız ile dünya standartlarına uygun üretim gamımızı sağlamakta, bunun yanında müşterilerimize sağladığımız hızlı, teslimat ve rekabetçi fiyat anlayışımız ile paslanmaz çelik sektöründe fark yaratmaktayız.

Zengin ürün çeşitliliğimiz ile müşterilerimizin tüm taleplerini karşılamakta ve sektörel bazda tercih edilmekteyiz.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Öncelikli olarak paslanmaz çeliğin geniş kullanım alanı ile neredeyse tüm sektörlerde bilfiil bulunmaktayız.

Yaygın olarak hizmet verdiğimiz sektörler ise Gıda Endüstrisi, Kimya Endüstrisi, Makine Endüstrisi, Medikal Ekipmanlar, Petrokimya gibi sıralanmakla beraber günden güne hizmet verdiğimiz sektörleri arttırmakta ve portföyümüze kazandırmaktayız.

Mevcut yatırımlarınız, ileriye dönük proje ve hedefleriniz ile ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?

Mevcut makine parkurumuza son teknoloji yeni makinelerimizi katarak üretimi kapasitemizi yükseltmekteyiz.

Önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek olan dilme makinemiz ve orta vadede yeni rulo taşlama makinemiz ile makine parkurumuzu güncel, kapasite arttıracak şekilde revize etmekteyiz

2021 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2022 yılı için öngörüleriniz neler?

2020 ve 2021 yılı bizim için bir fırsat yılıydı her krizden başarılı bir şekilde çıkan firmamız stok hacmini ve depolama alanını bu yıllarda iki katına çıkardı.

Ayrıca ülkemizin ihracatta başardığı yukarı yönlü ivmelenmeyle beraber firmamızda kendi sektöründe ilk sıralarda yerini almıştır.

2022 yılı için dünyadaki enerji krizinin yarattığı ve büyüyerek devam edeceğini ve bunun tüm sektörleri etkileyeceğini ve bu sorunu beklemeyen ülkelerin ve firmaların büyük sıkıntı çekeceğini öngörerek firmamızın buna karşın tedbirlerini aldığını ve büyüme hızını kesmeden devam edeceğini düşünmekteyiz.

Paslanmaz çelik sektörünü bizler için yorumlar mısınız? Döviz kurunun yükselmesi sektöre ve firmalara nasıl yansıdı? Sektör olarak gelişmek için neler yapılabilir?

Paslanmaz çelik sektörü her geçen gün paslanmaz çeliğe talebin artması ile beraber gelişmekte, ülkemizde döviz kurunun artmasına paralel olarak doğru pozisyonda yer almayan firmalar maalesef ciddi finansal sıkıntılar yaşamakta. Sektör olarak günümüzde verimlilik ve kaliteli hizmet anlayışının daima geliştirilmesi fayda sağlayacaktır.

 

. . .

ÇELİK ÜRETİM VE TÜKETİM…

2022 yılının Şubat ayında Türkiye’nin ham çelik üretimi, geçen yılın aynı ayına göre %3,3 oranında azalışla 3 milyon ton oldu. Yılın ilk 2 ayında ise %5,7 oranında azalışla 6,1 milyon ton seviyesinde gerçekleşti


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın