sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Makina Hidrolik & Pnomatik Takım Tezgahları

Yazaki, Türkiye’de mühendislik merkezi kuracak

Türkiye’de 1995 yılından bu yana faaliyet gösteren Japon Yazaki, Avrupa’nın ikinci en büyük mühendislik merkezini Türkiye’ye kurmaya hazırlanıyor. Yazaki, bu konuda Bursa Uludağ Üniversitesi ile birlikte çalışacak

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 11 Mayıs 2021 - 12:33
  • 1 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 126,8 bin kez okundu
Yazaki, Türkiye’de mühendislik merkezi kuracak

Türkiye’de 1995 yılından bu yana faaliyet gösteren Japon Yazaki, Avrupa’nın ikinci en büyük mühendislik merkezini Türkiye’ye kurmaya hazırlanıyor. Yazaki, bu konuda Bursa Uludağ Üniversitesi ile birlikte çalışacak.

Avrupa’daki ikinci, Türkiye’deki ilk tasarım merkezini kurmaya hazırlanan Japon Yazaki, akademik destek almak için Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında üniversite ile ortak projeler de hayata geçirilecek. Yazaki Systems Technologies Turkey Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Kohichi Noguchi, “Bugün imzaladığımız bu protokol yeni bir başlangıç olacak. İleride yapacağımız yatırımlarımız ve projelerimiz için Bursa Uludağ Üniversitesi ile birlikte çalışmak istiyoruz. Destek olan ve bizlere güvenen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Firma Genel Müdürü Ergün Yıldırım da 245 bin çalışanı bulunan Yazaki’nin Türkiye’de 1995 yılından bu yana faaliyet gösterdiğini, bugün 7 bin kişilik bir organizasyona ulaştıklarını aktardı. Yıldırım, “Mühendislik Merkezi’mizi Avrupa’da tescillendirdik ve Avrupa’nın ikinci en büyük mühendislik merkezi şimdi Türkiye’de kurulacak” diye konuştu. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz da üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi noktasında üstün bir gayretle çalışmalara devam ettiklerini vurguladı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, bu amaçla ULUTEK Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi’ni yeniden yapılandırdıklarını ve önemli bir ivme yakaladıklarını kaydetti.

. . .

Süheyl Erboz vefat etti

Türk sanayisinin önde gelen isimlerinden olan Süheyl Erboz, yakalandığı koronavirüs nedeniyle vefat etti


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın