sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Demir Çelik Makina Hidrolik & Pnomatik Maden Kalıp

"Yeni kurulan OSB ve fabrikalar istihdamın desteklenmesine önemli katkılar sağladı"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M.RıfatHisarcıklıoğlu'nun da katılımı ile düzenlenen "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı"na Çanakkale TSO da katılım sağladı.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 9 Ekim 2020 - 16:54
  • 2 yıl önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 169,1 bin kez okundu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M.RıfatHisarcıklıoğlu'nun da katılımı ile düzenlenen "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı"na Çanakkale TSO da katılım sağladı. TSO Başkanı Semizoğlu, "Bu süreçte yeni kurulan OSB'ler ve fabrikalar gerek kalıcı istihdamın desteklenmesi gerekse de ülkemizin dışa bağımlılığın azaltılması açısından önemli katkılar sağlamıştır" dedi.


ÇTSO yönetimi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı̀̀̀̀̀̀̀̀na katıldı. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M.RıfatHisarcıklıoğlù̀̀̀̀̀̀̀nun da katılımıyla gerçekleştirilen "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı"na katıldılar. "Ülkemizin büyüme hedeflerine ulaşması için iş dünyası olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da fedakarlık yapmaya hazırız" diyerek değerlendirmede bulunan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; "Devletimizin pandemi sürecinde yatırımlarına ve sanayi sektörüne olan desteklerinin devam etmesi, ekonomi çarklarının dönmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu süreçte yeni kurulan OSB̀̀̀̀̀̀̀̀ler ve fabrikalar gerek kalıcı istihdamın desteklenmesi gerekse de ülkemizin dışa bağımlılığın azaltılması açısından önemli katkılar sağlamıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Aşı üretimi çalışmalarından, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve her yıl katlanarak büyüyen Teknofest 2020 ile Yeni Teşvik sistemine kadar birçok konunun gündeme geldiği toplantıda, OSB̀̀̀̀̀̀̀̀lerde son 6 ayda elektrik tüketim rekorunun kırılmasının ve sadece Ağustos ayında 911 yeni teşvik belgesinin verilmesinin üretimde yaşanan artış sürecinin değerlendirilmesi açısından önemli bir veri olduğu ifade edildi. İş dünyası olarak bizler ileriye umutla bakmalıyız. Yeni açıklanan 3 yıllık "Yeni Ekonomi Programı" ile bu ivmenin artarak devam etmesi ve ülkemizin 2021 yılı büyüme hedefi olan 5,8 büyümeye katkı sağlamak için her türlü desteği ve fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha vurgulayarak altını çizmek istiyorum" İfadelerine yer verdi.

 

. . .

Türkiye, Ukrayna’dan dökme demir ithalatını…

Türkiye, Ukrayna’dan döküm demir ithalatını 2019 yılının aynı ayına göre % 153.8 artırarak 72.5 bin tona yükseltti. İlk 7 ayda ise ithalat neredeyse % 84 arttı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın