sanayi türk

Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri, köşe yazıları, demir çelikten makinaya, kalıptan inşaata bütün konuların tek adresi sanayiturk.com.

İstanbul, Türkiye

Çamlık Mah. İlkbal Cd. Pamuk Sk No:12-16 K:2 D:8 Kaçkar Park Plaza, 34774 Ümraniye

Arayın: (216) 466 79 55 (pbx)

Arayın: (216) 466 10 35 (pbx)

[email protected]
Sac İşleme Makinaları Metal İşleme Otomotiv Kalıp Hidrolik & Pnomatik Makina

Yüksek performanslı yüzey ve kenar frezeleme için yeni CoroMill® MF80

Global talaşlı imalat lideri Sandvik Coromant fikstür sınırlamaları ile 90 dereceye yakın operasyonlarda ISO K ve ISO P malzemelerde otomatik frezeleme uygulamaları için frezeleme ürün grubunu CoroMill® MF80 ile genişletiyor.

Sanayi Türk Haber Merkezi
Sanayi Türk Haber Merkezi

Sanayi Türk'te editör


  • 10 Ekim 2022 - 21:50
  • 5 ay önce yayınlandı
  • 1 dk okuma süresi
  • 17,7 bin kez okundu
Yüksek performanslı yüzey ve kenar frezeleme için yeni CoroMill® MF80

Mevcut CoroMill® 345 ile benzer teknoloji platformuna sahip bu yeni frezeleme konsepti altlık koruması ile %40 seviyesinde daha hafif bir kesici gövdesine ve titreşime karşı hassas uzun kullanma mesafesine sahip uygulamalarda güvenli ve dengeli işleme için çok sayıda kesici uca sahip. 89,5 derecelik yaklaşma açısı çok kenarlı kesicinin fikstüre yakın çalışmasına imkan tanıyor, bu da sadece tezgah kullanımını iyileştirmekle kalmıyor aynı zamanda da daha az hurda ile daha uzun takım ömrü sağlıyor.

 

Bu kesici uçlarda sekiz kesme kenarı ve talaş koruması bulunur; daha iyi güvenlik ve talaş tahliyesi için optimize edilmiş mikro geometriye sahiptir ve ayrıca üstün bir yüzey ince işleme sağlayan silici kenar mevcuttur. Kesme kenarı düzgün kesme işlemi ve düşük kesme kuvvetleri için eğimli, bu da onu ince duvarlı parçalar ve sınırlı stabiliteye sahip tezgah ayarlarında ideal bir çözüm haline getiriyor.

 

Rakip bir firma ile yapılan kaba talaş işleme kenar frezeleme performans testinde CoroMill® MF80 takım ömründe kaydadeğer %67 artış sağladı ve bu genel verimlilik değerini %60 oranında artırdı. 40 dakikalık işleme süresi sonrasında sonuç Sandvik Coromant tarafından işlenmiş 15 parça ve rakip için ise 9 parça oldu. Altlık koruması ve çok sayıda kesme kenarı bu kaba talaş işleme uygulamasında parça başına maliyeti etkin bir şekilde düşürdü.

 

 

Sandvik Coromant CoroMill® MF80 çalışır durumda

Sandvik Coromant

Sandvik global endüstri mühendisliği grubunun bir parçası olan Sandvik Coromant talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri ve endüstri standartlarını yönlendiren üretim araçları, işleme çözümleri ve bilgi birikiminde liderdir. Eğitim desteği, kapsamlı Ar&Ge yatırımı ve güçlü müşteri ortaklıkları üretimin geleceğini değiştiren, önderlik eden ve yönlendiren işleme teknolojilerinin geliştirilmesini sağlar. Sandvik Coromant, dünya genelinde 1700'ün üzerinde patente sahiptir ve 7.700'den fazla çalışanı ile 150 ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için www.sandvik.coromant.com adresini ziyaret edin veya sosyal medyadaki tartışmaya katılın.

. . .

UEZ 2022'nin ikinci günü Fransa Eski Cumhurbaşkanı…

P&G ana sponsorluğunda gerçekleşen UEZ 2022’nin ikinci günü Fransa Eski Cumhurbaşkanı François Hollande’nin açılış konuşmasıyla başladı.


Yorum yazın

Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Bu haberi paylaşın