BAŞOĞLU KABLO'DAN KIZILAY İŞ BİRLİĞİNDE KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ

Üretimde imzasını attığı başarıların yanı sıra toplumsal kalkınma ve sosyal sorumluluk projelerine yönelik hassasiyeti ve özeni ile adından sıkça bahsettiren Başoğlu Kablo,

BAŞOĞLU KABLO'DAN KIZILAY İŞ BİRLİĞİNDE KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ

Üretimde imzasını attığı başarıların yanı sıra toplumsal kalkınma ve sosyal sorumluluk projelerine yönelik hassasiyeti ve özeni ile adından sıkça bahsettiren Başoğlu Kablo, Kızılay Haftası için Türk Kızılay Bolu Şube Başkanlığı iş birliği ile kan ve kök hücre bağışı etkinliği organize etti. Kızılay kan toplama aracı gün boyunca Başoğlu Kablo Bolu fabrikasında gönüllülerin kan ve kök hücre bağışını kabul etti. 14 Ekim Cuma günü gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğine Başoğlu Kablo bünyesinde çalışan 110 personel katıldı.

2013 yılında kan bağışına verdiği desteklerden dolayı Türk Kızılay’ı tarafından teşekkür belgesine layık görülen Başoğlu Kablo, düzenli aralıklarla personellerini kan bağışı yapmaya teşvik ediyor. Neredeyse her yıl kan toplama aracını Bolu fabrikasında ağırlayan Başoğlu Kablo, bu yıl da 110 kişinin katıldığı sosyal sorumluluk projesi aracılığıyla onlarca yardıma ihtiyacı olan vatandaşımıza can verdi.

Kan ve Kök Hücre Bağışı Etkinliğinde Teknoloji İyiliğe Hizmet Etti

Başoğlu Kablo tarafından düzenlenen Kızılay kan ve kök hücre bağışı etkinliğinde teknoloji iyiliğe hizmet etti. Kan ve kök hücre bağışı etkinliğinden birkaç gün önce, insan kaynakları tarafından hazırlanan Google anket linkleri sayesinde etkinliğe katılacak personel sayısı ve bağış türü netleştirildi. Etkinlik kapsamında kan ve kök hücre vermek isteyen personeller, tek tuşla bağış talebini insan kaynaklarına bildirdi. Netleştirilen sayı sayesinde Kızılay’ın 14 Ekim gününe tüm hazırlıklarını tamamlayarak katılması sağlandı ve Başoğlu Kablo Bolu fabrikasında anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi daha titizlikle gerçekleştirilmiş oldu.

BAŞOĞLU KABLO HAKKINDA

Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1980 yılında Halil İbrahim BAŞOĞLU tarafından kurulan, hem ulusal hem de uluslararası alanda söz sahibi olan firmadır. Firmamızın misyonu, güvenilir ürün yelpazesi oluştururken, hizmet kalitesi ve rekabetçi konumu ile tercih edilen bir firma haline gelmektir. Firmamızın en temel özelliği yenilikçi bakış açısı ile gelişime ve değişime öncülük ediyor olmasıdır. Başoğlu Kablo müşterilerini birer iş ortağı olarak görmektedir. Firmamızın stratejisi kaliteden ödün vermeden; hızlı, zamanında ve esnek üretim anlayışıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Hizmet verdiği ana sektörler inşaat, beyaz eşya, aydınlatma, demir çelik ve cam sanayi, otomotiv ve raylı taşımacılık, madencilik, sağlık, gıda, gemi inşası, makine ve elektrik sanayisi olarak sıralanmaktadır.

Dünyanın dört bir yanına ihracat yapan firmanın çalıştığı başlıca ülkeler; Almanya, Fransa, Çin, İngiltere, İtalya, Güney Afrika, Portekiz, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Avusturya, Bulgaristan, Şili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Yunanistan, Macaristan, Marshall Adası, Hollanda, Polonya, Romanya, Slovenya, Azerbaycan, Lübnan, Suudi Arabistan, Tayvan, Cezayir ve Tunus’tur.

Merkezi İstanbul’da yer alan şirketimizin üretim alanlarının ikisi Bolu’da, biri Manisa’da, biri Çerkezköy’de ve bir diğeri de Polonya’dadır. Firma, 5.500m2 açık alan, 34.500m2 kapalı üretim alanı ve 5.000m2 depolama alanı ile toplamda 45.000m2’lik tesislerinde uluslararası standartlar çerçevesinde üretim yapmaktadır.

Alanında ilklerin öncülüğünü yapan Başoğlu Kablo, Amerikan UL onaylı silikon ve PVC kablo imalatını yapan ilk firmadır. Ayrıca SIMH-OTM markasıyla, Silikon Yangın Güvenlik Kablosu’nu bilgi birikimi ve tecrübesiyle ülkemizde gerçek anlamda üretebilen lider firma konumundadır.

Güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan “Fotovoltaik (Photovoltaic)” kablo üretimine “BAŞOĞLU SOLARATM” markası altında başlamış ve ürünlerini Türkiye’de bir ilk olarak TÜV ve UL sertifikası ile belgelendirmiştir.

Başoğlu Kablo, silikon üretim tecrübesini Ar-Ge çalışmalarıyla geliştiren ve Türkiye’de ilk kez gemi inşa sektörüne silikon kablo üretimini Türk Loydu Belgesi ile yapan tek firmadır.