Henkel, 3. Çeyrekte Yaklaşık 6 Milyar Euro'luk Büyüme Açıkladı!

Henkel, 2022 mali yılının üçüncü çeyreğinde büyüme ivmesini başarıyla sürdürdü. Grup genelindeki satışlar, budönemde nominal olarak yüzde +17,3 oranında artarak 5,976 milyar Euro’yayükseldi. Böylece şirket, Grup düzeyinde satışlarını 6 milyar Euro civarına çıkarmış oldu. Bu artış,çeyrek dönem satışları için tüm zamanların en yüksek seviyesi şeklinde açıklandı.

Henkel, 3. Çeyrekte Yaklaşık 6 Milyar Euro'luk Büyüme Açıkladı!

§  Henkel,2022 mali yılının üçüncü çeyreğinde büyüme ivmesini başarıyla sürdürdü.Grup genelindeki satışlar, budönemde nominal olarak yüzde +17,3 oranında artarak 5,976 milyar Euro’yayükseldi.Böylece şirket, Grup düzeyinde satışlarını 6 milyar Euro civarına çıkarmış oldu. Bu artış,çeyrek dönem satışları için tüm zamanların en yüksek seviyesi şeklinde açıklandı.

§  Henkel CEO’su Carsten Knobel görüşlerini, “Olağanüstü derecede zorlu olmaya devam eden bir Pazar ortamında, stratejimizi hayata geçirmeye devam ettik ve net bir çift haneli satış büyümesi eldeettik. Tüm işbirimlerinin ve bölgelerin, özelliklede üçüncü çeyrekte Yapıştırıcı Teknolojileri İşBirimi’nin satışlarda eldeettiği net çift haneli artışın,bu güçlü iş performansına katkıda bulunması özellikle memnuniyet verici.”şeklinde ifadeetti.

§  Knobel sözlerine,“Üçüncü çeyrekteki çifthaneli satış büyümesi, başarılı markalardan ve yenilikçi teknolojilerden oluşan güçlü ve dengeli portföyümüzün gücünün bir başka kanıtıdır. Buna ek olarak, portföy optimizasyon tedbirlerimizin uygulanmasını sürekli olarak ileri taşıdık,sıkı maliyet yönetimimizi sürdürdük ve daha fazla verimlilik iyileştirmesi üzerinde çalıştık. Aynı zamanda, iki tüketici işbirimimizi birleştirirken, yeni yapıları hayata geçirmek için planladığımız programın ilerisindeyiz. Bu güçlü performans, böylesi zorlu zamanlarda,Henkel’in uzun vadeli başarısı için gösterdiği olağanüstü bağlılık ilekritik bir rol oynayan küresel ekibimizin başarısıdır."diyerekdevam etti.

§  Henkel’in üçüncü çeyrek teki çifthaneli satış büyümesi özellikle Yapıştırıcı Teknolojileri İş Birimi’nin katkısıyla gerçekleşti.Tüm işalanları,çift haneliya da kaydadeğer organic satış artışı kaydetti.

§  Beauty Care İş Birimi, açıklanan portföy tedbirlerini uygulamasına rağmen, üçüncü çeyrekte pozitif organic satış büyümesi elde etti. Hem Profesyonel hem de Tüketici alanları bu performansa katkıda bulundu.

§  ÇamaşırveEvBakım İşBirimi,özellikle Çamaşır Bakım alanındaki büyümenin etkisiyle önemli bir organic satış büyümesi elde etti.

 

 

  Henkel Hakkında

  Henkel, global olarak dengeli ve çeşitlilik gösteren bir portföyle faaliyet göstermektedir. Güçlü markalar, inovasyonlar ve teknolojiler sayesinde şirket; üç işbirimiyle hem endüstriyel hem de tüketici işbirimlerinde lider konumlara sahiptir. Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri, yapıştırıcı piyasasında global bir liderdir. Henkel’inÇamaşır &Ev Bakım ile Beauty Care İş Birimlerinde, dünya genelinde pek çok piyasa ve kategoride liderliğ ibulunmaktadır. 1876 yılında kurulan Henkel, 140 yılı aşkın süredir başarısını sürdürmektedir. 2021 mali yılında Henkel, 20 milyar Euro’nun üzerinde satış ve yaklaşık 2,7 milyar Euro düzeltilmiş faaliyet kârı bildirmiştir. Henkel dünya çapında güçlü bir şirket kültürü ile biraraya gelmiş, tutkulu ve çeşitliliği kapsayan, sürdürülebilir değer yaratmak için çalışan ve ortak değerlerde birleşen 52.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Sürdürülebilirlik konusunda tanınmış bir lider olarak Henkel, bir çok uluslararası endeks ve sıralamada enüst sıralarda yer almaktadır. Henkel’in imtiyazlı hissesenetleri, Almanya DAX borsa endeksine kayıtlıdır.