Kaliteli ürünlerimiz ve güçlü stok yapımız ile Çelik sektöründe faaliyetlerimizi sürdürüyoruz

Umut Çetin Demir Çelik Firma Sahibi Umut Çetin ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Kaliteli ürünlerimiz ve güçlü stok yapımız ile Çelik sektöründe faaliyetlerimizi sürdürüyoruz

2008 yılında Demir Çelik sektöründe hala lider olan bir firmada sektöre başlangıç yaptık. 2014 yılına kadar farklı firmalarda çalışarak, sektörün gereksinimlerini de öğrenerek bu konuda kendimi geliştirmeye gayret gösterdim. Sektörün liderlerinin bana danışarak hangi ürünleri ithal edip getireceğimizi ve kimlere satacağımız konusunda kendilerine bilgiler aktardık.

2015 yılında Umut Çetin Demir Çelik olarak artık kendi adımız ve bilgimizle sektörde lider olmak için 2022 yılında ithalata başlamış bulunmaktayız. Q100 – 1000mm’e kadar borular ithal etmekteyiz. Bundan sonrada çelik grubunda ithalat sürecimiz başlamış olacak. 2023 / 24 hedeflerinde yüksek ciro artışıyla da katma değer sağlayacağız.

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üretiyor ve demir çelik sektöründe gerek stok gücümüz gerekse de kaliteli ürünlerimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Stoklarımızda ihtiyaçlarınıza en uygun ve kaliteli ürünleri bulundurarak seri bir şekilde çalışma imkanı sağlıyoruz.

 

Siparişlerinizin en hızlı ve güvenilir bir şekilde müşterilerimize ulaşması için tüm detayları hesaplayarak teslim edilmesini sağlıyoruz. Biliyoruz ki size zaman kazandıran her eylem daha çok para kazandıracaktır. Biz de ihtiyaçlarınıza en kısa zamanda yanıt veriyoruz. Hızlı teslimat, kaliteli ürün ve uygun fiyat prensibi ile çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

 

Firmanız bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor? Müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

 

Firmamız İmalat çeliği, sementasyon çelikleri, ıslah çelikleri, sıcak ve soğuk çekme lamalarla müşterimize hizmet sunuyoruz. Aynı zamanda ithalatımız ile birlikte makine sektörü, gemi sanayi, otomotiv sanayi ve inşaat sektörüne ürünlerimizi veriyoruz. Tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz. Siparişleri alıp bu doğrultuda ithalat yapıyoruz.

Türkiye genelinde ve yurt dışı da dahil olmak üzere hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz?

 

Başta İstanbul olmak üzere, Konya, Bursa, Adana, Ankara ve İzmir bölgelerine ağırlıkta sevkiyatlarımız var. Hali hazırda görüşmüş olduğumuz Avrupa pazarına 2023 yılı içerisinde sevkiyatlarımız başlamış olacaktır.

“Müşteri memnuniyeti, kaliteli ürün ve hızlı teslimat prensibi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz”

Demir Çelik sektörü haricinde hangi sektörlerdesiniz?

2022 yılında Turizm sektörüne TURSAB belgemizi de alarak Umut Çetin Travel olarak faaliyet göstermekteyiz. Yaz ve Kış turizmi için de değerli olan tesisleri portföyümüze katarak tüketicilerimize güvenli alışveriş ortamı sağlamaktayız.

2022 yılı firmanız adına nasıl geçti?

2022 yılı geçen senelere göre gerçekleşen ciro anlamında en verimli yıl olmuştur. 2023 yılı içerisinde 2022 yılı hedeflerinden daha yüksek satış ve ciro rakamlarını geçme hedefindeyiz.