REMAS;BÜYÜYEN VE GELİŞEN MAKİNA PARKI İLE FARKINI ORTAYA KOYUYOR…

60 yıl önce İstanbul-Kartal’da redüktör imalatına başlayan ve 1996 yılında Tuzla-Tepeören Sanayi Bölgesinde, 65.000 m2 arazi üzerinde 10.000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikasına taşınan REMAS, yeni yatırımları ile 2016 yılı itibarıyla 20.000 m2 kapalı alanda en modern ve teknolojik tezgahlar ile üretimine devam etmektedir.

REMAS;BÜYÜYEN VE GELİŞEN MAKİNA PARKI İLE FARKINI ORTAYA KOYUYOR…
 

Pazarda paralel milli ve ayna mahrutiliredüktörler, kaplinler, muhtelif güç aktarma ekipmanları ve her türlü dişli ile komple tahrik ünitelerin üretimiyle yer aldıklarını bildiren Remas Redüktör ve Makina Sanayi A.Ş. Pazarlama Müdürü Aydın Tuncel, ayrıca temsilcisi oldukları Ortlinghaus, Transfluid, Mav ve Esco firmalarının lamelli kavrama, hidrolik kaplin, elastik ve dişli kaplin, sıkma bileziği, eldroaçıcılı fren grupları gibi ürünlerini Türkiye pazarına sunduklarını söyledi.

 

130 uzman personelin çalıştığı fabrikalarında makina parkının büyük ölçüde yenilendiğini ve son teknoloji CNC tornalar, işleme merkezleri, azdırma, borwerk ve dişli profil taşlama tezgahları ile takviye edildiğini hatırlatan Tuncel, “Diş profili taşlama kabiliyeti 1.200 mm çap 30 modüle yükseltilmiştir. Liebherr marka CNC diş açma tezgahı ile 7.000 mm çapa kadar dişliler yüksek kalitede imal edilmektedir. Şu an yeni borwerg  tezgahımızın kuruluş çalışmaları devam etmektedir. Kalitenin ön planda tutulduğu şirketimizde, yüzde 100 kontrolün sağlanması esas alınmış ve bu amaçla kalite güvence servisi, kalibrasyon laboratuarı ölçü kontrol cihazları ile donatılmıştır” diyen Tuncel, ayrıca CNC dişli profil kontrol tezgahı ile üretimde hassasiyet ve denetimin en üst seviyeye çıkarıldığını vurguladı.

 

“Ağır tip ekipmanların imalatını da yapıyoruz”

Remas’ın üretim programında 1986 yılından beri yaş ve kuru sistem bilyalı değirmenler ile muhtelif tip seramik makinaları imalatının da bulunduğunu aktaran Aydın Tuncel, “Remas, gelişen ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla tezgah parkına ağır tip plan punta torna tezgahı, döner tablalı bohrwerk, sac kıvırma tezgahları ile sabit kolonlu tozaltı kaynak makinası ilave etmiştir. Devam eden tezgah yatırımları ile çimento, şeker, enerji ve petrokimya gibi sanayi kuruluşlarının ihtiyacı olan ağır tip ekipmanların da imalatı yapılabilir hale gelmiştir.

 

Gerek sac kıvırma (80x3.000 mm) ve gerekse hassas tornalama (Ø 5.000x17.000 mm, CNC tezgah; Ø 9.000 dik torna ) kapasitesi ile Türkiye’nin en güçlü tezgah parklarından birine sahip bu tesiste maden , seramik ve çimento sanayi için değirmen, kurutucular, şeker sanayi için; kule tip difüzör, haşlama teknesi,kurutma fırınları, petrokimya tesisleri için;  dram, eşanjör gibi büyük boyutlu makina ve ekipmanların imalatı mümkün olmaktadır.

‘’Üretimin yüzde 60’ı ihracat’’

Şirket olarak üretimlerinin yüzde 60’ından fazlasını ihraç ettiklerini söyleyen Tuncel, bugüne kadar İngiltere, Almanya, İtalya, Polonya, Yunanistan,Arnavutluk,Kosova, İran,Azerbaycan başta olmak üzere Mısır, Tunus, Cezayir, Lübnan, Güney Kore, Malezya, Japonya, Güney Afrika, Avusturalya, Rusya, S.Arabistan,Kuveyt,Etiyopya,Irak  gibi ülkelere  ürünlerini gönderdiklerini, servis ve tesis devreye alma hizmetleri verdiklerini anlattı. “

‘’Sektör ile ilişkiler’’

Ülkemizdeki büyük sanayi tesisleri  ile uzun yıllardır süregelen iyi iş ilişkilerini her geçen gün geliştirmekte olan Remas, özellikle elevatör tahrik grupları, çelik bant,paletligötürücü,lastik bantlı konveyör redüktörleri,değirmenredüktör dişlileri ile her türlü dişli,özelredüktör imalatları, hidrolik, elastik kaplinleri ile sektöre hizmet vermektedir.Gerek satış ve gerekse de satış sonrası hizmetlerde, yüksek kalite, uygun fiyat,hızlıservis,uygun fiyatlı yedek parça politikaları ile fabrikaların sıkıntılı süreçlerinde her an çözüm ortağı olan Remas, yoğun yurtdışı rekabetin yaşandığı pazarda gerek üst yönetim ve yatırım müdürlerince ve gerekse de işin yükünü çeken bakım müdürlerinden en alt kadrodaki teknisyene kadar tercih edilen bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Redüktör imalatında,kullanılan malzemenin en önemli unsurlardan biri olduğunun bilincinde olan  Remas, dişli imalatlarında Almanya’dan ithal dövme EN18CrNiMo7-6 sementasyon çelikleri kullanmakta ve ıtalaşlı imalatın tüm safhalarını kendi fabrikasında gerçekleştirmektedir. Standart seride 800kNm ye kadar redüktörlerin tamamında diş profili taşlama operasyonu yapılmaktadır. Bu sayede enerji verimliliğinin ön planda olduğu günümüzde yüksek verimli redüktörleri piyasaya sunmaktadır.Özellikle son yıllarda vermeye başladığımız monoblokelevatörredüktörleri ile compackt gövdede yüksek momentler ve uzun ömürlü işletme imkanları gerçekleşmiştir.

Hedefimiz müşterilerimiz ile  olan iyi iş ilişkilerimizi sürekli geliştirmektir.