Ürün çeşitliliği ve pazar payımızı her geçen gün arttırıyoruz

CCSAN Metalurji A.Ş Yönetim Kurulu Başkan ıCoşkun CÜSTAN ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Ürün çeşitliliği ve pazar payımızı her geçen gün arttırıyoruz

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1987 yılında Sivas’ın Hafik ilçesinde Reçber bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. Dönemin şartlarından dolayı öğrenim hayatıma yatılı köy okulunda başladım. Memleketimizde istihdam olmadığından dolayı 1996 yılında İstanbul’a göç ettik. Lise dönemininde başlamasıyla birlikte İstanbul sanayisinde küçük ve orta ölçekli duayenlerin yanında birçok teknik bölümlerde yer alarak birikimimi arttırdım. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra tekrardan farklı firmalarda çalışıp bilgi ve birikimimi arttırarak 2016 yılında kendi markam olan CCSAN METALURJİ A.Ş firmasını kurdum.

 

Firmamız ilk kuruluş yeri olan Bayrampaşa’da profil, dikişli sanayi boruları, lama, köşebent vb. ürünlerin satışını yaparak faaliyete başladı. İlerleyen zamanlarda iş hacmimizin büyümesi ile 2020 yılında Kocaeli/Gebze,  2022 yılında Yalova/Çiftlikköy şubelerimizi faaliyete alarak daha geniş ürün yelpazesini stoklarımıza dahil ettik. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak, her biri alanında uzman ve tecrübeli kadromuz ile kısa sürede gözle görülür bir başarıya ulaşarak sektörde sağlam adımlarla ilerlemenin gururu ile lider tedarikçi konumunu her gün bir adım daha ileriye taşıyoruz. Ayrıca Pazar payımızı ve ürün çeşitliliğimizi her geçen gün geliştiriyor, Türk sanayisine değer katıyoruz.

 

Tüm bunların yanı sıra kurumsal ve teknolojik bir yapılanmanın sektöre ve iş ortaklarına faydası bilinciyle, satış / pazarlama, satınalma, satış sonrası hizmetler, bilgi işlem ve operasyonel departmanlarını oluşturan ekibiyle bir bütün olmanın etkileşiminde sağlamış olduğu verimliliğin etkisi olarak, samimi, güler yüzlü hizmet anlayışıyla, kaliteli ve sertifikalı ürünleri, geniş ürün yelpazesi ve rakipsiz fiyatlarıyla iş ortaklarımıza daimi çözüm ortağı olmaktayız.

 “2023 yılı içerisinde dövme tesisi kurmayı hedefliyoruz”

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

İstanbul/Bayrampaşa – Kocaeli/Gebze – Yalova/Çiflikköy’deki lokasyonlarda bulunan ürün depoları ve merkez satış ofisi ile uygun koşularda sertifikalı ve garantili profil çeşitleri, sıcak ve soğuk lama çeşitleri, kare ve köşebent çeşitleri, yassı saclar, çelik çekme borular, sanayi boruları, NPU – NPI putrel çeşitleri, paslanmaz ürün çeşitleri, galvanizli ürün çeşitleri, otomat çelikleri çeşitleri, vasıflı çelik çeşitleriyle talebe göre istenilen ebatlar da ürünlerin tedariğini, kesimini ve sevkiyatını yaparak yurtiçi değerli iş ortaklarımıza hizmet vermekteyiz.

Ayrıca çalışmış olduğumuz fabrikalar ile kapsamlı çalışmalar yaparak özel şekillerde malzemelerin üretimini yaptırarak müşterilerimize sevk ediyoruz.

 

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

 

Ağırlıklı olarak hizmet verdiğimiz sektörlerde;

 

          İnşaat sanayi

          Makine sanayi

          Kalıp sanayi

          Otomotiv yan sanayi

          Gıda sanayi

          Tarım sanayi

          Plastik sektörü

          Gemi sanayi

          Giyim sanayi

          Savunma sanayi

          Havacılık sanayi

Kısacası marketing anlayışı ile çalıştığımız için ülkemizdeki birçok sektöre ürün tedariği sağlamaktayız.

Yeni üretim hattı, Ar-Ge, tesis, makina ya da teknoloji yatırım kararlarını verirken dikkat ettiğiniz hususlar neler? Yakın dönemde ne tür bir yatırıma imza attınız?

Bu yatırımları yaparken bizim için en önemli şey sektördeki eksikler. Sürekli bir şekilde müşteri ve fabrika ziyareti yapan çalışma arkadaşlarımız ile eksikleri görerek neler yapabileceğimizi ve bize ne gibi faydası olacağını istişare ederek en iyi kararları ve en iyi yatırımları yapmaya çalışıyoruz. Bu zamana kadar yapmış olduğumuz tüm yatırımlar bizi daha iyi ve daha büyük bir konuma getirdiği için mutluyuz. 2022 yılında makina parkurumuza yatırımlarımızı yaparak torna makinaları, freeze makinaları ve press makinalarını bünyemize dahil ettik ve çok iyi sonuçlar almayı başardık. 2023 yılında dövme tesisi kurmak en büyük hedeflerimizden birisi…

Sektörde fark yaratmak için firmaya katılan değerler nelerdir?

Bizlerin ülkemize ve sanayimize kazandırmış olduğu en büyük özelliklerden birisi marketing anlayışı ve sistemi ile çalışmak. Bu sayede müşterilerimizin tek bir yerden istemiş olduğu formlarda ve kalitelerdeki malzemelerin araştırmalarını yaparak en iyi fiyatı ve hizmeti veriyoruz. Bu anlamda satınalma sürecinde müşterilerimizin işlerini kolaylaştırıyoruz. 

Söz konusu başarıların sürekliliğini sağlayabilmek için ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, OHSAS 18001 gibi gerekli olan bütün sistem altyapılarını firmamız bünyesine entegre ediyor, uyguluyor ve kalite konusunda edinilen altyapıyı iş ortaklarımıza daha iyi hizmet vermekte kullanıyoruz.

2022 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2023 yılından beklentileriniz neler?

2022 yılı sektörümüz açısından zorlu bir yıl oldu. Bizlerde bu zorlu dönemde gerekli tedbirleri alarak makine parkurlarımızı geliştirdik ve firmamızı daha yüksek bir konuma getirdik. 2023 yılında hedefimiz ulaştığımız hedeflerin üstüne çıkarak konumumuzu sağlamlaştırmak olacaktır.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Ülkemizde yaşanan son felaketlerle ilgili öncelikle tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu zorlu zamanda hep birlikte çalışarak ülkemizi daha iyi bir konuma getireceğimize inanıyorum.