2023 Yılında İtalya, Almanya ve İngiltere Fuarlarındayız!

Değişim Çelik Kurucusu Esma Yıldız ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

2023 Yılında İtalya, Almanya ve İngiltere Fuarlarındayız!

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

17 yılı aşkın süredir ağır sanayide DÇ Değişim Çelik firmasının kurucusu ve tam yetkilisi olarak sektöre hizmet etmekteyim.

Hadımköy‘de 4,500 m2 kapalı alan üzerine kurulu fabrikamızın merkezi konumda bulunmasının avantajını müşterilerimize hızlı terminle karşılık vererek kullanıyoruz. İşinde uzman lojistik ekibimizin de destekleriyle ve kendi sevkiyat araçlarımızla, Türkiye’nin her yerine çelik hammadde siparişlerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.

 

İlaveten, 10.000 m2 kapalı alanı sahip yeri fabrikamızın temellerinin atılmasının ardından, geçen süre zarfında çalışmalarımıza ivme katarak, son teknoloji ile donatılmış yeni fabrikamızı hizmetinize sunabilmek için gün sayıyoruz.

Tüm bu çalışmalarımıza duyduğumuz heyecanın ve özverimizin en temelinde, sayısı her geçen gün artan değerli iş paydaşlarımıza kesintisiz sunduğumuz hizmetin sağlamlığını güçlendirebilmek ve bu hizmetlerin sürdürülebilir olmasını sağlamaktır.

 

Türk çelik sektörünün genel durumunu bizler için yorumlar mısınız, sizce gelişme adına neler yapılabilir?

 

Dünya ekonomisinde yaşanan krizler, hammaddedeki fiyat artışları, döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar ve Avrupa’da yaşanan enerji maliyetlerindeki artışların geçtiğimiz yıllar içinde sık tekrarla yaşandığını hepimiz biliyor ve devam eden süreçlerde de yaşanacağını öngörüyoruz.

Firmamızın finansal gücüyle, müşterilerimiz için daima, iyileştirici ödeme kolaylığı ile desteklerimizi sunuyoruz. Bu yaklaşımımız ile iş paydaşlarımız ile olan çalışmalarımızı sağlam zeminler üzerine inşa ediyoruz.

 

“Türkiye’nin her yerine çelik hammadde siparişlerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz”

rize yönelik süreçlerin tamamında; stoklarımızı sonuna kadar müşterilerimizin kullanımına açtığımızı belirtmek isterim. DÇ Değişim Çelik firmasının sahibi olarak ve tüm çalışma arkadaşlarımın adına da tüm samimiyetimle şunu söyleyebilirim; Satış-Pazarlama stratejimizin ve temelinde takip eden tüm süreçlerin tamamında en temel politikamız daima müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Bu sektörde hizmet ettiğim sürece de sanayi ve teknolojinin gelişmesine daima katkı sağlayacağımın ve bu amacın dışında hareket etmeyeceğinin teminatını da gönül rahatlığıyla verebilirim.

Zaten yatırımlarımın tamamında hedefimi destekler nitelikte olduğunu görüyorsunuz. Firmamızın sektöre güç veren firmalar arasında olması, birçok projede bulunup üretime en temel desteği veriyor olmamız benim ve çalışma arkadaşlarımın en büyük gururudur.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Ürün yelpazemizin çeşitliliği, çalışma arkadaşlarımızın sayısındaki artış ile birlikte ülkemizin istihdam gücünün artışına yönelik destek vermeye devam ediyoruz.

Mevcutta bulunan makine kalite güvencesiyle, malzeme kesimine dayalı tüm ihtiyaçlara cevap verebilir nitelikte olduğumuzun da altını çiziyoruz. Geçtiğimiz süre zarfında katlanarak artan stok gücümüzün içeriğinde kısaca bahsetmem gerekirse;

1.2714 ve 1.2085 takım çelikleri, stoklarımızdaki üstünlüğünü korumakla birlikte; kalitesi, ölçü çeşitliliği , uygun fiyat ve maksimum performans şartlarını bir arada sağlayarak tüm kullanıcılardan tam not almayı başarmıştır.

Yelpazenin devamında, sıcak iş takım çelikleri, soğuk iş takım çelikleri, plastik kalıp çelikleri, karbon çelikler, yüksek hız çelikleri, çelik çekme boruları, özel üretim çelikler ve patentini aldığımız üstün kaliteli vasıflı çelikler bulunmaktadır.

Ağırlıklı hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz, çalışma kaliteniz nasıl?

Başta otomotiv olmak üzere, savunma sanayi, dövme kalıpçılığı, beyaz eşya, elektronik, plastik, makine enjeksiyon, gıda ve ambalaj sektörünün tamamına hizmet veriyoruz.

Önemli sektörlere hizmet veriyor olmamızın da devamında ciddi bir çalışma disiplini ve iyi bir iş akışının da planlanması gerekiyor elbette. Uzun çalışmalar sonucu yaklaşık 3 aydır aktif kullanımına başladığımız yeni programımız ile eşi benzeri olmayan bir ilke daha imza attık. Yatırımını sağladığımız mevcut programımızın kullanıcısı olan mühendis arkadaşımızın aldığı eğitimler ve edindiği sertifikalar ile kullanım sürecinin tamamının takibini sağlamaktayız.

Üretim planlamanın ilk adımı olan teklif sürecinden başlayan ve devamında; sipariş, kesim, kantar, etiket, BORWERK,  ısıl işlem, sertifikalanan ve nakliye sürecinin tamamını sıfır hataya yönelik olmalı sürecin kusursuz bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır.

Distribütörü olduğumuz firmalar var mı, varsa bizleri bilgilendirir misiniz?

DÇ Değişim Çelik olarak ithalatçı bir firmayız ve bu yıl ithalat yüzdemizi rekor seviyeye ulaştırmayı başardık. Almanya, İtalya, Fransa ve Belçika gibi Avrupa ülkelerinin devasa çelik üreticileri ile bağlantılarımız oldukça ileri bir seviyeye taşındı. Ticaretimizin artmasıyla ve iş ortaklığımızın büyümesiyle üretici firmalar tarafından iş ortaklığımızı daha ileri bir seviyeye ulaştı.

Distribütörü olmamızı isteyen birçok firmanın tekliflerini uzun süredir değerlendiriyoruz. Sürekli toplantılar halinde olduğumuzu, Avrupa sorumlulukları ile yakın zamanda imzaların atılacağının da müjdesini vermek isterim.

Son olarak sizi hangi fuarlarda katılımcı olarak göreceğiz?

Avrupa ile olan ticari bağlantılarımızın artmasıyla birlikte müşteri ağımızı dahada genişletmek adına bu yıl adımızdan sıkça söz ettireceğimiz projelerimiz olacak. Öncelik, Mayıs ayında İtalya Milano da MadeIn Steel 2023 fuarı. Haziranda Almanya da   2. Moulding Expo Germany 2023 Uluslararası Kalıp Teknolojileri Fuarı. Eylül ayında İngiltere Birmingham da UK Metals Expo 2023 Fuarlarının katılımcısı olarak çok yoğun bir döneme geçiş yapmaktayız.