FANUC Tamir Merkezi ile uzun ekipman ömründe kurallar değişiyor

Dünyanın lider fabrika otomasyon üreticilerinden FANUC’un Türkiye’de 250 bin euro yatırım bütçesi ile kurduğu Tamir Merkezi, ilk günden bu yanaservo motor, spindle motor, sürücü ve teachpendant tamirinin gerçekleştirilmesinde rol oynayıp firmalara tasarruf sağlıyor.

FANUC Tamir Merkezi ile uzun ekipman ömründe kurallar değişiyor

Dünyanın lider fabrika otomasyon üreticilerinden FANUC’un Türkiye’de 250 bin euro yatırım bütçesi ile kurduğu Tamir Merkezi, ilk günden bu yanaservo motor, spindle motor, sürücü ve teachpendant tamirinin gerçekleştirilmesinde rol oynayıp firmalara tasarruf sağlıyor. FANUC’un Avrupa’daki ikinci tamir noktası konumunda bulunan merkez, yüzde 100 orijinal yedek parça ve yüksek hassasiyet garantisi vadediyor. Bir yıl tamir (yenileme) garantisi sunan merkezi geliştirmek adına çalışmalarını sürdüren FANUC, Sancaktepe’deki yeni fabrika yatırımı dahilinde mevcut Tamir Merkezi’ni 5 kat büyüterek daha fazla müşteriye hizmet vermeyi amaçlıyor.

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi FANUC’un Türkiye’deki uzun soluklu stratejisi doğrultusunda 2020 yılında hizmete aldığı Tamir Merkezi, ekipmanının ömrünü uzatarak üretimde verimlilik ve tasarruf elde etmek isteyen firmalara avantaj sağlıyor. Yaklaşık 500 metrekare alanda Avrupa’daki Tamir Merkezi ile birebir konseptte oluşturulan merkezde CNC makinelerde bulunan servo motor, sürücü, kart ürünlerine ek olarak FANUC robotlarında mevcut servo motor, sürücü,kart, teachpendant gibi ürünlere tamir hizmeti veriliyor.

FANUC güvencesiyle daha profesyonel, hızlı ve ekonomik çözüm

Özellikle son yıllarda otomotiv, otomotiv yan sanayi, medikal ve seri imalat gibi lokomotif sektörlerde gözle görülür derecede bir hareketlilik olduğunu ifade eden FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Firmaların fabrika otomasyonu ve robot yatırımları Türkiye’de en parlak dönemlerinden birini yaşıyor. Bununla doğru orantılı olarak ülkemizdeki firmalara sunduğumuz servis, bakım, eğitim ve retrofit gibi satış sonrası hizmetlerimizle sanayiyi destekleyip geniş kapsamlı bir konseptle yenilikçi çözümler üretiyoruz. Bu anlayış doğrultusunda hizmet veren FANUC Türkiye Tamir Merkezi de kullanıcılara zaman ve maliyet kayıpları yaşatan, profesyonellikten uzak çözümleryerine FANUC kalitesinde profesyonel, hızlı ve ekonomik tamir hizmetini sunuyor. Bu sayede üretimdeki kayıplarını minimize eden müşterilerimiz, verimliliklerini ve kazançlarını artırıyor” dedi.

Tamir edilen ürünler bir yıl garanti ile teslim ediliyor

Hızlı tespit, teklif, tamir ve teslimat süreci sayesinde minimum duruş süresini garanti ettiklerini belirten Yiğit, FANUC Türkiye Tamir Merkezi’nin sunduğu avantajlara dair şunlar söyledi: “Rekabetçi fiyat ile rakipsiz kalite sunduğumuz Tamir Merkezi’mizde ürünün tamirini orijinal üretici tarafından belirtilen güncelleme ve geliştirmeler ile gerçekleştiriyoruz. Tabii bu noktada tamir sürecinin olmazsa olması yüzde 100 orijinal yedek parça kullanım garantisi oluyor. Mühendis ekibimizin uzmanlaşmış test ekipmanlarını kullandığı süreç boyunca yalnızca tamirle yetinmiyor, otomatik temizleme ve boyama işlemini de gerçekleştiriyoruz. Tamir ettiğimiz ürünleri de yenilenmiş olarak sıfır kutusunda bir yıl ürün garantisi ile teslim ediyoruz. Amacımız, FANUC kalitesini satış anı ve kullanım süresinin yanı sıra satış sonrası süreçte de sürdürülebilir kılmak.”

Tamir Merkezi yakında 5 kat daha büyük hacim ve kapasiteye sahip olacak

FANUC Türkiye Tamir Merkezi’nin yakın zamanda daha geniş bir alanda hizmet vereceğini açıklayan Yiğit, “Sancaktepe’de devreye alacağımız yeni fabrika ve teknoloji merkezinde sona yaklaşıyoruz. Buraya geçmemizle birlikte Tamir Merkezi’mizin de kapasitesinde büyük bir artış olacak. Müşterilerimizin mevcut ihtiyaçlarına çözüm üretmek ve global rekabette daha başarılı olmasını sağlamak için faaliyete başlayacak yeni binamızda Tamir Merkezi’miz 5 kat daha büyük bir hacim ve kapasiteye sahip olacak. Böylelikle biz de aynı anda çok daha fazla müşterimize ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

FANUC Hakkında:

FANUC, CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill (İşleme Merkezi), Robocut (Tel Erozyon), Roboshot (Plastik Enjeksiyon) gibi üretim makineleri için fabrika otomasyonunda dünya liderliğini üstleniyor. 1956'dan beri Japonya’nın Yamanaka Gölü yakınındaki Fuji Dağı eteğinde 1,7 milyon metrekarelik fabrikasında, otomasyon endüstrisi için; CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük ediyor. Dünya çapındaki 271 iştiraki ve 8.200'den fazla çalışanıyla hizmet veren FANUC, müşterilerine satış, servis, teknik destek, Ar-Ge ve müşteri hizmetleri alanlarında yüksek kalitede hizmet sunuyor.Geleceğin fabrikasını yaratma hedefiyle dünya endüstrisi için nesnelerin endüstriyel internetini (Industrial IoT-IIoT) tasarlayan ilk firmalardan olan FANUC, geliştirdiği FIELD (FANUC Intelligent Edge Link and Drive) uygulaması ve robotları gerçek zamanlı izleme teknolojisi ‘Zero Down Time (ZDT)’ ile fabrika otomasyonuna yön veriyor.