Yeni KR FORTEC ultra ailesi: Kompakt tasarımda üstün güç

KR FORTEC ultra ailesinin robotları, 480 ila 800 kg arası ağır taşıma yükü alanında yeni standartlar belirliyor.

Yeni KR FORTEC ultra ailesi: Kompakt tasarımda üstün güç

KR FORTEC ultra ailesinin robotları, 480 ila 800 kg arası ağır taşıma yükü alanında yeni standartlar belirliyor. Yüksek taşıma yükleri ve atalet momentleri için ideal olarak tasarlanmışlardır ve özellikle elektromobilitenin yeni taleplerini karşılarlar.

Ağır ve büyük hacimli bileşenlerle üretim süreçlerinde teknik olarak rakipsiz

KUKA'nın yeni KR FORTEC ultra ailesi, her biri belirli bir uygulama durumu için uygun olan beş robot varyantından oluşur. Örneğin, 800 kiloya kadar olan yüklerin taşınması söz konusu olduğunda KR 800 etkileyicidir. İki KR 480 varyantı, 3.700 mm'ye kadar çok geniş menzillere sahiptir. Ayrıca, KR 640 ve KR 560 için izin verilen maksimum kütle atalet momenti, özellikle çıkıntılı kavrayıcılar için bir High Inertia varyantı ile önemli ölçüde artırılabilir.

"İkiye katlamak": Yenilikçi çift bağlantı kollu tasarım, sayısız avantajla ikna ediyor

Yeni KR FORTEC ultra ailesinin robotlarında özellikle göze çarpan şey, çift bağlantı koludur. Bu yenilikçi tasarım, azaltılmış ağırlığına rağmen yüksek sağlamlık ve doğruluk sağlar. Bu, daha az malzeme kullanımı nedeniyle daha yüksek dinamiklere, optimum döngü sürelerine, daha düşük enerji tüketimine ve daha düşük bir CO2 ayak izine yol açar.

İnanılmaz derecede güçlü. Son derece kompakt ve hafif

"800 kg'lık bir taşıma kapasitesi aralığını ve yüksek kütlesel atalet momentlerini karşılamak için, diğer üreticilerin müşterileri, bir sonraki daha yüksek taşıma kapasitesi sınıfında yer alan, önemli ölçüde daha ağır ve satın alınması ve bakımı daha pahalı olan robotlara başvurmak zorunda kalıyor" diyor Wolfgang Bildl. Yeni KR FORTEC ultra ailesinin müşterileri, robotlar birinci sınıf bir performans-ağırlık dengesi sunduğu için bu sorunlarla uğraşmak zorunda değil.

 

MTBF ve enerji tüketimi için en iyi değerler, işletme maliyetlerinde önemli bir azalmaya yol açar

400.000 saate varan çok yüksek ortalama arıza süresi (Mean Time betweenFailure - MTBF), müşterilere düşük yedek parça maliyetleri ve yüksek kullanılabilirlik sağlar. Ayrıca KR FORTEC ultra ailesinin yeni robotları, 'bileşenlere çok iyi erişilebilirlik ve bakım ve onarım kolaylığı sunarak, tüm müşteri gereksinimlerini karşılar. Sadece üç farklı bakım önlemi gereklidir: Kablo setinin ve karşı ağırlık üzerindeki yatakların yağ değişimi, gözle muayenesi ve yağlanması.