voestalpine High Performance Metal Türkiye ısıl işlem teknolojisiyle fark yaratıyor

Merkezi Avusturya'da bulunan uluslararası voestalpine Grubu'nun Yüksek Performanslı Metaller Bölümü'nün Türkiye satış şirketi olan voestalpine High Performance Metal Türkiye, özel çelikler alanında teknolojik ürünlere odaklanıyor. voestalpine High Performance Metal Türkiye, ısıl işlem teknolojisiyle de sektörde öne çıkıyor.

voestalpine High Performance Metal Türkiye ısıl işlem teknolojisiyle fark yaratıyor

Türkiye'nin ilk ve tek çelik, ısıl işlem, desen ve PVD kaplama sağlayıcısı voestalpine High Performance Metal Türkiye, müşteri odaklı bir yaklaşımla faaliyetlerini sürdürüyor. voestalpine High PerformanceMetalsDivision Grubu’nun Türkiye'deki satış şirketi olan voestalpine High Performance Metal Türkiye, yaklaşık 30 yıldır ülkemizde faaliyet gösteriyor ve özel çelikler alanında teknolojik ürünlere odaklanıyor. Şirket, takım çeliği, yüksek hız çeliği, özel malzemelerin yanı sıra ısıl işlem, desen, PVD kaplama ve katmanlıüretim çözümleri gibi katma değerli hizmetleri de pazara sunuyor.

Son teknoloji vakum fırınlarıyla tüm Türkiye’ye hizmet veriyor

Kocaeli TOSB, İzmir Kemalpaşa OSB, İstanbul Silivri OSB ve Bursa OSB olmak üzere dört ayrı yerde çelik servis ve ısıl işlem tesisi bulunan şirket, bu bölgelerden tüm Türkiye’ye 20’yi aşkın son teknoloji vakum fırınıyla hizmet veriyor. Otomotiv, beyaz eşya, tüketici ürünleri, inşaat, ambalaj, havacılık ve enerji gibi pek çok sektöre hizmet veren voestalpine High Performance Metal Türkiye, gelişen ve değişen teknolojiyi takip ederek geleceğe yön veriyor.

Tüm proses kayıtlarına yıllar sonra bile ulaşılabiliyor

voestalpine High Performance Metal Türkiye çeşitli hacimlerdeki fırınları ile 1500kg’a kadar olan farklı boyut ve ölçülerdeki malzemeleri kendi tesisinde uzman kadrosu ile malzeme cinsi ve boyutlarına göre sınıflandırarak hizmet veriyor. NADCA standartlarını garanti ederek, sürekli kayıt sistemi sayesinde ısıl işlem prosesinin tüm aşamalarını kayıt altına alarak sürdürülebilirlik ve yüksek kalite sunuyor. Bu sayede yapılan işlem ile ilgili tüm proses kayıtlarına yıllar sonra bile ulaşılabilirken, müşterilerin de ürünlerinin güncel durumuna dair online olarak anlık bilgi almasına ve bütün ısıl işlem sertifikalarına ulaşmasına da olanak sağlıyor.

 

Özel yüzey işlemleri ile malzeme performansı maksimuma çıkıyor

Isıl işlemde uygulanan sertleştirme işlemine ilave olarak, kendi geliştirdiği özel yüzey işlemleri ile malzeme performansını maksimum seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Bu özel işlemler kategorilerine göre; Alexnit – Alüminyum ekstrüzyon kalıplarına, Plasnit – Plastik kalıp çeliklerine, Dietox ve Oksidasyon – Metal enjeksiyon kalıplarına uygulanan işlemler olarak öne çıkıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan voestalpine High Performance Metal Türkiye Isıl İşlem İşletme Müdürü Eser Çiçek,“İş ortaklarımız ilebirlikteher zaman yeniliklere açık olarak, gelişimi ve değişimi beraber planlayarak ve yaşayarak yol alıyoruz. Tüm çalışmalarımızdaönce müşteri ilkesini benimseyerek ve yaptığıişi sahiplenerek çalışmak,şirketimizinöncelikli prensiplerini oluşturuyor.Sektörde fark yaratan ısıl işlem teknolojimizle de bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da öncü çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

voestalpine High Performance Metal Türkiye Hakkında

Avusturya’da yerleşik voestalpine High Performance Metals Division Grubu’nun Türkiye’deki satış firması olanvoestalpine High Performance Metal Türkiye, özel çelik alanında teknolojik ürünlere odaklanıyor.Dünyada yaklaşık 140 lokasyonda küresel bir satış ve servis ağı bulunan şirket, yüksek teknoloji gerektiren pazar bölümlerine yoğunlaşıyor. voestalpine High Performance Metal Türkiye; takım çeliği, yüksek hız çeliği, özel malzemeler ve ısıl işlem, desen, PVD kaplamalar ve katmanlı üretim çözümleri gibi diğer katma değerli hizmetleri pazara sunuyor.30 yıla yakın süredir Türkiye’de bulunan voestalpine High Performance Metal Türkiye, ülkemizde özellikle kalıp çeliği sektörünün en güçlü şirketleri arasında gösteriliyor. Şirketin, Kocaeli TOSB, İzmir Kemalpaşa OSB, İstanbul Silivri OSB ve Bursa OSB olmak üzere hizmet noktaları bulunuyor.voestalpine High Performance Metal Türkiye;Böhler, Uddeholm, Buderus Edelstahl, eifeler ve Eschmann Textures markalarıyla hizmet veriyor.